Çağlayan Adliyesi

Tekirdağ F Tipi'ndeki ölümler için suç duyurusu

İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi Cezaevi Komisyonu, Nihat Yılmaz'ın geçtiğimiz günlerde Tekirdağ 1 No’lu F Tipi Hapishanesi'nde öldürülmesiyle ilgili basın açıklaması yaptı ve suç duyurusunda bulundu.

Çağlayan Adliyesi önünde yapılan basın açıklamasında “Can güvenliğinden sorumlu olduğunuz mahpuslar hapishanelerde birer birer ölüyor... Suçlusunuz” yazılı pankart açılarak, “Hapishanelerde ölüm istemiyoruz!” ve “İnsanlık onuru işkenceyi yenecek!” sloganları atıldı.

Ørberg: Füsun Erdoğan Gazetecilik Yüzünden Hapiste

Danimarkalı gazeteci Esben Ørberg, hakim karşısına çıkacak Füsun Erdoğan’la ve Türkiye’de basın üstündeki baskılarla ilgili Danimarka Dışişleri Bakanı’yla görüşecek.

Sekiz yıldır tutuklu olan gazeteci Füsun Erdoğan, 24 Eylül Salı günü (yarın) İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde saat 10:00’da 10. Aile Ceza Mahkemesi’nde bir kez daha hakim karşısına çıkacak. Avrupa Gazeteciler Federasyonu’nu (AEJ) temsilen Füsun Erdoğan duruşmasını izlemek üzere İstanbul’a gelen Danimarkalı gazeteci Esben Ørberg, bianet’e bu davayı değerlendirdi.                     

Telekonferans yöntemiyle tutukluluk incelemesi

Gezi direnişi nedeniyle tutuklanarak Edirne ve Tekirdağ F tipi cezaevlerinde konulan ESP ve SGD üyeleri, tutukluluk incelemesi için adliyeye götürmek yerine telekonferans yöntemi ile ifade alınmak istenmesini kabul etmedi.

HABER MERKEZİ- Gezi direnişi nedeniyle tutuklanarak Edirne ve Tekirdağ 1 No'lu F Tipi Cezaevi'ne götürülen ESP ve SGD'li tutuklular, cezaevi idaresinin telekonferans yöntemiyle yapmak istediği tutukluluk incelemesini reddetti.

Oyuncu Gamze Günlerdir Hücrede

Sanata ve Sanatçılara Yapılan Baskılar Dorukta

“Ülkemizde barış rüzgarları esecek” demeçleri havada uçuşurken sanat ve sanatçılar üzerindeki baskılar doruğa çıktı. Geçtiğimiz hafta İdil Kültür Merkezi’ne yapılan saldırılar sırasında onlarca sanat insanı gözaltına alındı. Bu sanatçılardan oyuncu arkadaşımız Gamze Mimaroğlu Keşkek şimdi yargılanıyor.