1 Mayıs

Üniversiteli ‘Erkin’ Hapiste Üçüncü Yılını Doldurdu

Bir ‘İleri Demokrasi’ Hikâyesi
Bugün bayram. Tüm okurlarımıza sağlık ve mutluluk dolu bir bayram dileriz.
Son yıllarda her bayramda, başta kendi meslektaşlarımız olmak üzere Ergenekon, Balyoz, KCK, Odatv gibi özel yetkili mahkemeler eliyle yürütülen davalarda, haksız ve hukuksuz yere cezaevinde yatan yüzlerce kişinin bir an önce özgürlüklerine kavuşmaları dileğinde bulunduk.

Gardiyan dayağı aklandı

Kırıkkale Cezaevi’nde siyasi hükümlü Erkin Kocaman’ın gardiyanlar tarafından dövülmesi olayı ilginç bir senaryo yazılarak kapatıldı. Savcılığa göre Erkin cama kafa, kapıya yumruk atarak kendisini yaraladı, masadan düştü. Karşılığında ise savcılık, Kocaman’ı cama kafa atarak kamu malına zarar vermekle suçladı.

Utku Kalı'dan: "Herkes Her Şeyi Hatırlamalı!"

Utku Kalı'dan Mektup

Herkes her şeyi hatırlamalı!

Hiçbir şeyi unutmak istememiştim ben. Hep hatırlamak, hep hatırlamak! Bellek, o ne güzel, ne müthiş sözcük! Ama bellek, beden yazısı, bedenine kayıtlı ve sınırlı, ne yazık ki, evrenin ve insanın tüm tarihini kapsamayacak kadar sınırlı!

Hiçbir şeyi unutmak, unutturmak istememiştim ben. Herkes her şeyi hatırlamalı! Tıpkı o pankartlardaki gibi, '...unutulmadı, unutulmayacak!'

Aşır öğretmen: “Öğrencilerim de aileleri de ‘terör’ yalanına inanmazlar”

Şubat ayında 28 ilde gerçekleştirilen DHKP-C operasyonu adı altında KESK üyesi 59 kişi tutuklandı. Tutuklananlar arasında TOKİ Halit Öge İlkokulu’nda öğretmen olan ve şu anda Edirne F Tipi hapishanesinde bulunan Aşır Emir ile operasyon günü neler yaşadığını, tutuklanma nedenlerini konuştuk.

Öncelikle bize kendinizi tanıtır mısınız?

ODTÜ Öğretim Elemanları Derneği: Tutuklu ODTÜ Öğrencisi İlhan Kaya'ya Kayıt Yapma Hakkı Geri Verilsin

Orta Doğu Üniversitesi Öğretim Elemanları Derneği 1 yıldır tutuklu olan ODTÜ İnşaat Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi İlhan Kaya'nın kayıt yaptırmak için yaptığı başvurunun üniversite yönetimi tarafından reddetmesini eleştirdi.

Dilek Hoş Adana Karataş Cezaevinden Yazıyor

Merhabalar...

Nasıl başlamalı söze bilemiyorum. Zira ilk defa böyle bir yazı kaleme alıyorum. Günlük pratikte yaşadığım ama kağıda dökerken zorlandığım bir konu üzerine yazacağım. Yazarken zorlanmamın sebebi; doğru kelimelerin yan yana dizilerek oluşturacakları doğru cümleleri bulabilme düşüncesinden kaynaklanıyor... Artık anlatmaya başlayalım...