Evrim Erdoğdu

Hapishanedeki Evrim yoldaşın gülümsemesi için

Hemen yapabilecek olsam hapishanedeki Evrim Erdoğdu yoldaşın özgürlüğü için derdim. Ama bu söylem pek gerçekçi değil. Gerçekçi olan yoldaşımın bir an için bile gülümsemesi. Şakran hapishanesinde işkence haberinde Evrim yoldaşın ismini okuyunca kaygılandım. Çünkü yoldaş, astım hastasıydı ve yeni hastalıklar da edinmiş. Tecritte kalıyormuş. 19 Eylül’de tecritin süresi bitmese bile tarihi belli olacakmış.

Devlet hapishanelerde daha da saldırganlaşıyor

Şakran Hapishanesinden Evrim Erdoğdu'nun söyledikleri insanı müthiş umutlandırıyor. Bu sözleri ondan, yani tutsaklardan duymak için, onlara yazmak gerekiyor. Yazdıkça, direnişle beraber umut ta paylaşılıyor.

İHD’nin Mart ayı hak gaspları raporu ve Tecrite Karşı Mücadele Platformu'nun Şubat ayı raporu tutsakların uğradıkları hak gasplarını sayfalarca anlatmış.

TKİP dava tutsağı Erdoğdu'nun tedavisi engelleniyor

Bağımsız Devrimci Sınıf Platformu (BDSP), bugün İnsan Hakları Derneği (İHD) İzmir Şube binasında düzenlediği basın toplantısıyla Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi'nde bulunan hasta tutsak Evrim Erdoğdu'nun sağlık durumuna dikkat çekti.

TKİP dava tutsağı Erdoğdu'nun, 2 Temmuz günü İzmir’de yapılan polis operasyonuyla gözaltına alınarak tutuklandığının belirtildiği açıklamada kronik bronşit astım hastası olan Erdoğdu'nun hapishanede yaşadığı sağlık sorunları ve karşılaştığı keyfi uygulamalar hakkında bilgilendirme bulunuldu.