F Oturması

182. F Oturması: Aydın Nas Serbest Bırakılsın!

BASINA VE KAMUOYUNA 12.09.2015

Hasta mahpusların bir an önce serbest bırakılması konusundaki tüm taleplerimize kulak tıkayanlara, bu alanda ısrarla her hafta seslenmeyi sürdüreceğiz.

Mahpusu insan saymayan anlayış ve intikamcı yaklaşımla hareket ederek, insanlık suçu işliyorsunuz. Suç işlemeyi durdurun! Hasta mahpusları derhal serbest bırakın!
Bu hafta gerçekleştireceğimiz 182.F oturmamızda Aydın Nas’ın mektubundan alıntılarla yaşadıklarını sizlere aktarmaya çalışacağız.

Hasta tutsak Sabriye Çaçan serbest bırakılsın

Hasta tutsaklar için Taksim’de gerçekleştirilen F eyleminde bu hafta Sabriye Çaçan’ın sağlık durumu anlatılarak Çaçan ve diğer hasta tutsakların serbest bırakılması istenerek zorunlu sevk işkencesine son verilmesi istendi.

Bugün Taksim’de  171.’si gerçekleştirilen ‘F’ eyleminde 2008 yılında tutuklanan 66 yaşındaki Sabriye Çaçan dosyası gündeme getirilerek, hasta tutukluların tahliyesi talep edildi.

"Hastane sevkleri işkenceye dönüştü"

İHD İstanbul Şubesi Cezaevi Komisyonu, 170. F Oturması’nda hasta tutsak Hüseyin Aslan’ın serbest bırakılmasını istedi.

İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi Cezaevi Komisyonu, bugün 170. F Oturması’nı gerçekleştirerek Malatya E Tipi Hapishanesi’nde tutulan ve anksiyete bozukluğu hastası Hüseyin Aslan’ın serbest bırakılmasını istedi. 

"Adli Tıp ve TMŞ işkencesine son!"

F oturması eyleminin 169. haftasında hasta tutsak Faruk Rüzgar’ın sağlık durumu hakkında bilgi verilerek, hasta tutsaklar üzerindeki Adli Tıp Kurumu ve TMŞ işkencesine son verilmesi istendi.

Hasta tutsakların durumuna dikkat çekmek için her hafta Taksim’de Galatasaray Meydanı’nda gerçekleştirilen “F oturması” eyleminin 169. haftasında Faruk Rüzgar’ın sağlık durumuna dikkat çekildi.

Sayfalar