Firar

6 Tutsağın Firarı Üzerine Diyarbakır Hapishanesi'nden 28 Sürgün

Görülmüştür Ekibi'ne verilen bilgiye göre Diyarbakır çevre yolunun Elazığ - Şanlıurfa bağlantısı üzerinde bulunan yüksek güvenlikli D Tipi Cezaevi'nden dün sabah yapılan sayımda önceki gece kaçtıkları ortaya çıkan 6 PKK'li tutsağın (Diyar Kaydu, Ulaş Arslan, Beşir Arcagök, Osman Kılıç, Devrim Kavak ve Ramazan Aslan) firari ile ilgili soruşturma sürerken, cezaevinde kalan tutsaklara baskı arttı. ve 28 Tutsağın apar topar sürgüne yollandığı öğrenildi.

BİNGÖL CEZAEVİNDEN "ÇIĞLIK"

Bingöl M Tipi Kapalı Cezaevi, yaşanan firarin ardından en ağır hak ihlallerinin yaşandığı cezaevleri arasına girdi. Yaşananları bir mektupla bildiren tutuklular, baskı ve keyfi muamelelere karşı çıkanların sürgün edildiğini söyledi. 10 metrekarelik odada 11 kişinin kaldığı cezaevinde tutuklular, "Görüş günleri hariç sürekli bulunduğumuz koğuştayız. Hiç bir faaliyetten yararlanamıyoruz ya da tarafımıza uygulanmıyor. Adalet Bakanlığı'nın sorunlara çözüm bulmasını istiyoruz" dedi.

19 Yıllık Tutsak Yazar Gülazer Akın'dan Önemli Açıklamalar

Değerli Adil abi, 11 Kasım 2013

İçtenlikle Merhaba, Epey oldu yazamadım, dilerim bu arada iyisindir ve herşey yolunda gidiyordur öyle yazmamazlık edeceğim bir durum yok, sen bizim değerli abimiz, yoldaşımız, dostumuzsun… En umulmadık anda, zor zamanda hep senden umut dolu satırlar aldık. Ağırlaşan yüreğimiz hafifledi. Sadece bu aralar kendimizle, içeriyle fazla uğraşır olduk yani zindan bu dönemde her zamankinden daha fazla zindan...

Sevk için para istiyorlar

Alanya Cezaevi'nde Kadın Tutuklulara Cinsel Şiddet: "Erkek Gardiyanlar İç Çamaşırlarına Kadar Bakıyor"

Antalya'da Gezi Parkı olayları, Ahmet Atakan'ın ölümü, ODTÜ ve 12 Eylül darbesinin yıldönümü protestolarına katıldığı gerekçesiyle 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet suçundan tutuklanan ve Alanya Mahmutlar L Tipi Cezaevi'nde A-11 no'lu koğuşta kalan Ayşe Deniz Karacagil ile diğer siyasi tutuklu kadınlar, Adalet Bakanlığı'na dilekçeyle şikayette bulundu.