Gazal Dülek

ÖZGÜR VE LORİN BEBEĞİN HAPİSHANEDE İŞİ NE… YA EKİN ŞİNAR…

Görülmüştür ekibinin web sitesinde ve sosyal paylaşım ağlarında yeni bir imza kampanyası var.  Kampanya metni şöyle başlıyor: “Mülkiye Demir Kılınç ismi size bir şey anımsatıyor mu bilmiyorum ama son zamanlarda ‘ikiz bebekleriyle hapse girecek bir anne’den bahsedildiğini duymuş olabilirsiniz…”

Dr. Lütfiye Bozdağ'ın Adil Okay'la Son Kitabı Üzerine Söyleşisi

Adil Okay’ın son çalışması “Ben Çıkana Kadar Büyüme e mi”, diğer adıyla “Hapishane Kapılarında Büyüyen Çocuklar”, bu konuda yazılan ilk kitap olma özelliğini taşıyor. Çünkü bu güne kadar insan hakları örgütlerinin raporlarında yer alan istatistikî bilgiler bu kitapla canlanıp ete kemiğe bürünüyor. Kitapta ye alan mahpusların her biri bir filme yada romana konu olacak bir hayatın kahramanı.

İmza Gününde Gözyaşları

Akdeniz belediyesi konferans salonu hınca hınç dolu. Salona girenler önce fuayede www.gorulmustur. org ekibinin hazırladığı “Bir adres de sen al, Bir mektup da sen yaz” temalı sergiyle karşılaşıyorlar. Başta Akdeniz belediye başkanı Fazıl Türk olmak üzere, sendika, siyasi örgüt ve parti temsilcileri, insan hakları derneği yöneticileri ve aktivistler ile gençler bir arada. Tabi kentin yazar, şair ve sanatçılarının birçoğu da etkinlikte yerlerini almışlar.