Hrant Dink

ASLI ERDOĞAN, İNAN KIZILKAYA VE ZANA KAYA İLK DEĞİLLERDİ…

 

"Büyük çoğunluğun sustuğu hatta Zulüm İmparatorluğu'nu alkışladığı sürece Aslı Erdoğan vakası son olmayacaktır. Fakat şu bilinmelidir ki:  “Acı patlıcanı kırağı çalmaz” diyerek nöbeti devralanlar hep olacaktır. Ve başta Aslı Erdoğan, tahliye olur olmaz içerideki meslektaşları için eskisinden daha da fazla mesai yapacaktır. Onun yıllarca politik tutsaklarla yazıştığı, onlara moral verdiği devrimci kamuoyunca bilinmektedir. 

Can Dündar ve Erdem Gül ilk değil: BU ÜLKEDE YÜZLERCE GAZETECİ ZİNDANLARA TIKILDI

Bu ülkede yüzlerce gazeteci zindanlara tıkılırken 50’den fazlası da katledildi.

Can Dündar ve Erdem Gül ilk değildi.

1922’de Ali Kemal’le başladı gazetecilere yönelik yargısız infazlar, 1980’de Ümit Kaftancıoğlu’yla, 1990’da Turan Dursun’la, 1992'de Musa Anter, 1993’te Uğur Mumcu ve Ferhat Tepe ile devam etti. 1996’da Metin Göktepe işkencede katledildi. Sonra Hrant Dink. AKP iktidarında büyük çoğunluğu Kürt olan yüzlerce gazeteci hapse atıldı. en son 2014'te gazeteci Kadri Bağdu katledildi.

Tutsak yazardan makale: ÖZ-HIKAYE (Yüzüncü Yılda Yüz’leşme)...

"Bir gün gitmek mecburiyetinde kalirsak ama... Tıpkı 1915'teki gibi çıkacaktık yola...Atalarımız gibi...Nereye gideceğimizi bilmeden.yürüyerek yürüdükleri yollardan...Duyarak çileyi, yaşayarak ızdırabı.."  Hrant Dink (Ruh halimin güvercin tedirginliği Agos sayi:565)

-Ermeni Soykırımının 100. yılı Anısına-

DÜNYA HAPİSTEKİ YAZARLAR GÜNÜ: Yazarlar Hapiste, Sürgünde, Kayıp

Dünya Hapisteki Yazarlar Günü’nde ortak basın toplantısı düzenleyen PEN Türkiye, Türkiye Yazarlar Sendikası ve Türkiye Yayıncılar Birliği, meslekleri yüzünden özgürlükleri ellerinden alınan yazarların sorunlarına dikkat çekti.

PEN Türkiye Merkezi, Türkiye Yazarlar Sendikası ve Türkiye Yayıncılar Birliği Dünya Hapisteki Yazarlar Günü’nde meslekleri yüzünden özgürlükleri ellerinden alınan yazarların sorunlarına dikkat çekti.

Çifte Standartlı Absürt Karar!

Ergenekon dosyasındaki tutuklu sanık sayısını düşününce, yargılandığım dava dosyasında benimle birlikte tutuklu sanık sayısının 8 olması, hakikaten kargaları bile kahkahaya boğacak türden bir gerekçedir!
 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 6 Mart’ta uzun tutukluluk süresinin beş yıla indirilmesiyle ilgili yasayı onaylamasıyla Hrant Dink, Zirve Yayınevi katliamı davası tutukluları, Ergenekon davası tutuklularına hapishane kapıları açıldı.

Füsun Erdoğan'ın Tutukluluğunu Kabul Etmiyorlar

ÇGD, RSF ve IPI Türkiye'nin gazeteci Erdoğan ve Atılım yazarları Çelebi ve Namaz’ın da aralarında bulunduğu sekiz sosyalistin tahliye taleplerinin yeniden reddedilmesine tepkisi sürüyor.

Gazeteci örgütlerinin, aralarında Özgür Radyo eski Genel Yayın Koordinatörü Füsun Erdoğan, Atılım gazetesi yazarları Arif Çelebi ve Bayram Namaz’ın da bulunduğu sekiz sosyalistin tahliye taleplerinin yeniden reddedilmesine tepkisi sürüyor.

"Gazetecilik Faaliyeti Yaptığı İçin Hapiste Yatan Kimse Yok" Diyen Başbakan'ı Raporlar Yalanlıyor

HIDIR TOK/Başka Haber

Başbakan Erdoğan'ın Avrupa Parlamentosu üyelerine “Dünyada Türkiye gibi basın özgürlüğü olan başka yer yok. Ben ve ailem hakkında gazetelerin manşetlerinde neler yazıyor görseniz, inanmazsınız. Gazetecilik faaliyeti yaptığı için hapiste yatan hiç kimse yok. Basın sektöründe olan 28 kişi terör suçu işledikleri için cezaevlerinde” savunmasını yaptığı ortaya çıktı.

Görülmüştür: Ey Özgürlük!

Özgürlük şarkıları içimizde bizim, yolda yürürken ıslığımızda, oğlumuza söylediğimiz ninnide. Devir değişir, düzen değişir; bugün tutsak olanlar gülücüklerle karşılanır bir gün. O zamana dek, direnin Füsun Erdoğan.

Sayın Füsun Erdoğan,

Bu mektubu size herkes okusun diye yazıyorum. Özellikle de, sizin okumanızda sakınca olup olmadığına karar verecek cezaevi görevlileri okusun diye, sizin okuma özgürlüğünüzü kısıtlayan karara imza atan hakimler okusun diye. Okusunlar da, sizi tutsak almakla bizi susturamayacaklarını bilsinler diye.

Biz Gezi Parkı tutuklu ailelerinin sizden ricası…

Merhabalar

Ben ODTÜ Fizik Bölümünde okuyan 21 Haziran’da Ankara’da tutuklanan Yoldaş Aydın’ın abisi Çağdaş Aydın. Nereden başlayayım bilemedim o kadar “adaletsiz” bir ülkede yaşıyoruz ki…

Kardeşim ve tutuklanan arkadaşlar için yapılan suçlamalardan başlayalım, “adam öldürmeye teşebbüs, nitelikli hırsızlık, kamu malına zarar verme, Türk bayrağı yakma, yaktırma talimatı verme,  Başbakan ve devlet büyüklerine hakaret” vs.