İMC TV

Hapishanede 21.Yılını Dolduran Kadın Tutsak Yazdı

"Yıllarca Barış bir adım ilerlemezken savaşın fırtına hızıyla yayıldığını kaygıyla takip ediyoruz. Tabi bunun içeriye yansıması binbir yeni yasak ve uygulama oluyor. Tam bu mektubu yazdığım gün tek doğru haber aldığımız izlediğimiz kanal İMC TV’yi kaldırdılar. Adeta bizi yanlı olan kanallara mahkum ediyorlar. Daha sayamayacağım birçok uygulama. İnadına 21 yıldır tutunduğumuz umut, inanç ve dirençle bu sürecinde üstesinden geleceğimize inanıyorum."

10.09.2015

Merhabalar …

Cezaevinde tutsaklara saldırı

Türkiye'de yaşanan hak ihlalleri had safhaya ulaşırken, hasta tutsaklar gündemden düşürülerek ölüme terk edildi.

ANKARA / DİHA - Düzce T Tipi Kapalı Cezaevi'nde kalan tutsaklardan Fikret Karakoç, cezaevlerinde yaşanan hak ihlallerine karşı kamuoyuna duyarlılık çağrısında bulunurken, cezaevinde gardiyan ve jandarmaların taciz ve şiddetine maruz kaldıklarını söyledi.

CHP'li vekillerin Sincan Cezaevi notları

CHP'li vekillerin Sincan Cezaevi notları

CHP'li milletvekilleri Veli Ağbaba, Özgür Özel, Nurettin Demir ve Muharrem Işık önceki gün Sincan Cezaevi'nde tutuklu ve hükümlülerle yaptıkları görüşmeleri not haline çevirerek duyurdu.

Erol Zavar (1969 doğumlu. Odak dergisi yazarı): Keyfi olarak hücre arkadaşlarım değiştiriliyor. Mehmet Soner’i keyfi olarak başka koğuşa aldılar. Belim, boynum tutmuyor. Arkadaşım benim işlerimi görüyordu, bana yardımcı oluyordu, şimdi kendi işimi yapabilecek durumda değilim. Mesane kanseriyim.