Özgür ve Lorin

Anne Çocuk Hapisteyiz

2013 yılında, Türkiye’de annesine verilen hapis cezasından dolayı onunla birlikte hapishanede bulunan çocukların sayısı 400’ün üzerindeydi.

Dünyaya geleli daha bir yıl olmadı ama sadece adlarını duymak yetiyor artık onları tanımamıza: ikiz kardeşler Özgür ve Lorin, bir de Zeynep bebek. Annelerine verilen hapis cezaları onları da hapishaneye sokacağı için meşhur olarak, taptaze bir başlangıç yaptılar hayata.

"Bebekler Beşikte Olmalı, Cezaevinde Değil"

Ailelerin aldığı hapis cezası nedeniyle cezaevine girecek bebeklere dikkat çekmek için, CHP İstanbul milletvekili Melda Onur Meclis’te basın toplantısı düzenledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Melda Onur, kesinleşen hapis cezası nedeniyle sekiz buçuk aylık ikiz bebekleri Özgür ve Lorin'le cezaevine girecek Mülkiye Demir Kılınç ve altı aylık bebeği Zeynep Simay'la cezaevine girecek Arzu Ceylan Oral ile birlikte Meclis'te basın toplantısı düzenledi.

Mülkiye Demir Kılınç'a Hastaneden Olumsuz Rapor: 'Cezaevine Girmesine Bir Engel Yok'

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ikiz bebekleri ile cezaevine girecek olan Mülkiye Demir Kılınç için "Panik atak, görme bozukluğu ve kalça çıkığı var ancak cezaevine girmesine bir engel yok" raporunu verdi. Bu raporun ardından ATK da bir rapor hazırlayacak. İnfaz Savcılığı rapora göre kararını verecek.

"PKK'ye yardım ettiği" iddiasıyla hakkında verilen 2 yıl 1 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanan ikiz bebek annesi Mülkiye Demir Kılınç, hapis cezasının infazının ertelenmesi için savcılığa başvuruda bulundu.

Özgür ve Lorin'in Annesi Mülkiye İçin Adalet Bakanlığı Umudu

Mülkiye Demir Kılınç (31), teknik takibe takılan bir inşaat işçisine 3 yıl önce sattığı kitaplar nedeniyle örgüte yardım ve yataklık etmek iddiasıyla suçlandı.

Yargıtay tarafından cezası onandığı zaman hamile olan Mülkiye 19 Mayıs'ta 5 aylık ikiz bebekleri Özgür ve Lorin ile cezaevine girmeye hazırlanıyor.

Mūlkiye'nin cezaevine girmemesi için imza kampanyası başlatılırken genç anne dūn çocuklarıyla gittiği Ankara'da Adalet Bakanlığı yetkilileriyle görüştü.

“Dur” denilmezse, Özgür ve Lorin 16 gün sonra cezaevine girecek

“Dur” denilmezse, Özgür ve Lorin 16 gün sonra cezaevine girecek

Mülkiye Demir Kılınç, satış temsilcisi olarak çalıştığı Mezopotamya Kütür Merkezi’nde sattığı kitaplar örgüt üyelerine gönderiliyor diye, yardım ve yataklıktan 2 yıl hapis cezası aldı. Dava sürecinde Özgür ve Lorin adında ikiz çocuk sahibi olan Kılınç, süreç engellenmezse 19 Mayıs 2014′te 5 aylık çocukları ile cezaevine girecek.

Önce Türkiye, en son Mülkiye

Kimselerin hiç görmeyeceği ve gitmeyeceği, gidenlerin de “sürgün” diye nitelendirdiği topraklarda doğanların yalnızlığı, hikayenin kendisidir.
Marşların remikslenerek, insanlar eğlenirken bile o iklim yeniden üretilsin diye piyasaya sürüldüğü bu coğrafyada, öğretmenlerin marşında soyumuzun korku bilmediği, öğrencilerin andında özümüzden çok yurdunun sevilmesi gerektiği ezberletilir. Ve elbette o coğrafyanın en nadide okullarında, devletin her zaman insandan önce geldiği öğretilir.