PTT

DARBE PUL ZAM ZULÜM

AKP’nin elini güçlendiren darbe girişiminden önce elimde bir tomar mektupla PTT’ye gitmiştim. Başıma gelenleri yazacaktım ama darbe haberi gündemimize oturdu. Konuyla ilgili “Ne Minare gölgesi ne Postal sesi” diye bir makale yazdım. Makalenin girişinden bir bölüm aktarayım sonra Pul ve zam” konusuna gireyim:

DEVLET İŞİ (!)

Eskiler "Devlet 1 liralık tahsilat için 1000 lira harcar" derdi de inanmazdım.

Cezaevlerinde para öyle ortalıkta serbestçe dolaşmaz, örneğin, mektup göndermek için önceden pul alınır, zarflara yapıştırılır öyle Cezaevi İdaresine teslim edilir.

Hükümlü bir arkadaş Bafra T Tipi Cezaevi'nden 17.04.2016 tarihinde adıma içinde 7 sayfalık yazının olduğu bir zarf gönderiyor. Daha önce yaptığı gibi, zarfın üzerine biri 1.10 kuruşluk, diğeri 30 kuruşluk toplam 1 TL 40 kuruşluk pul yapıştırıp Cezaevi İdaresine teslim ediyor…

Görülmüştür Ekibi Mersin'de İHD ile Kitaplarını Postaladı Sırada Diğer Kentler var

Siyasi tutsaklara kitap gönderme etkinliğinden fotoğraflar

"10 Aralık İnsan Hakları Haftası" kapsamında, İHD mersin şubesinin ve gorulmustur.org ekibinin ortak organize ettiği ceza evlerine kitap gönderme kampanyası, 17 aralık 2014 saat 12.30'da Mersin merkez PTT önünde kitlesel basın açıklaması ile gerçekleştirildi. Türkiye'nin hemen hemen bütün cezaevlerine kitap gönderildi.
 
Haber ve Fotoğraflar: Ali Osman Abalı

Yeni cezalar ve engellemeler

Kobanê’ye yönelik insanlık dışı IŞİD saldırılarını protesto eden Gebze M Tipi Cezaevi’ndeki kadın tutsaklara 4 aya varan disiplin cezaları verilmiş. Bu yüzden 17 Kasım 2014 gününden itibaren oraya gönderdiğiniz mektuplarınız muhataplarına verilmeyecek ve onlardan mektup alamayacaksınız. Haftalık ve aylık dergilerin, ancak bayilerden alınabileceğine dair yönetmelik, burada da uygulanmaya başladı.

Postahanede Başıma Gelenler ve Mahpus Mektupları!

Dün postahanede başıma gelen bir olayı anlatacağım. Ama önce biraz geriye gideyim. Sanırım geçen yıldı. Elimde 100 kadar kartpostal, postanede sıraya girmiştim. Sıra derken izdihamdan söz ediyorum. Bir de memlekette sıraya girme, başkasının sırasına saygı gösterme kültürü olmadığı için her defasında geriliyorum. “Hanfendi sıra benim, kardeş sen sonra geldin.”, “Ha öyle mi pardon.” falan. Aynı soruna dolmuş kuyruklarında da tanık oluyorum.

BAYSAL DEMİRHAN HAPİSHANEDEKİ HAK İHLALLERİNİ AYRINTILI OLARAK ANLATIYOR

YENİDEN MERHABA…

Esasında kısa bir mektup yazıp 12.05.2014 tarihinde postaya vermiştim fakat gel gör ki, ülkenin yönetiminde bulunan AKP’nin tüccar kafası, her şeye her an zam yaparak mevcut konumunu sağlamlaştıran geleceğini, T.C’nin askeri Levazım ihtiyacının övünüsünün bir sayfalık kaynağı olmuştur. Velhasılkelam 110 kuruşluk PTT Pul 125 kuruşa çıkmasıyla gönderdiğim bir sayfalık mektup geri gelmiştir. Her şer’rin bir hayrı misali!! Gelen postanda 12.05.2014 geldiği için bu mektubu kaleme almak farz oldu’

Tutuklu KESK’liler için Ankara ve İstanbul’da eylem

KESK , 19 Şubat’ta tutuklanan üye ve yöneticilerinin serbest bırakılması ve KESK’ e yönelik baskıların son bulması için 18 Mayıs’ta İstanbul ve Ankara’da eylemler düzenledi

İstanbul

KESK üye ve yöneticilerinin serbest bırakılması İstanbul Şubeler Platformu çağrısıyla Taksim Meydanı’nda oturma eylemi düzenlendi. Eyleme KESK’lilerin yanı sıra, 11 haftadır her cumartesi Taksim’de “KESK’li tutsaklar serbest bırakılsın” talebiyle oturma eylemi yapan KESK’li Tutsak Aileleri de katıldı.