Suruç

İçeriyi ve dışarıyı buluşturan sergi: Fotoğraf Köprüsü

Projenin hayata geçişi esnasında birtakım zorluklarla karşılaştıklarını belirten Adil Okay, “Normal şartlarda demokratik bir devletin bu projeye destek olması gerekir. Bize köstek oldular. 26 hapishaneye adeta demir parmaklıklardan, anahtar deliğinden, kapı altından girdik. Tutuklulara içeride teslim olmadıklarını gösterdiler” dedi. 

Şırnak Hapishanesinden mektup var

Binbir emekle hazırlayıp, düzenlediğin sergimizin Davetiye Kartı’nı aldım Sevgili Dost. Kuşkusuz güzel ve çok anlamlı bir çağrı biz tutsaklar için, ama zamanın ölüm ve acıların gölgesinde karardığı bugünlerde, bu emeğin hakettiği sevinç ve heyecanını hissedemiyor insan...

30.12.2015

Sevgili Adil Dost Özlem ve Sevgiyle MERHABA

Başlarken yeni yılınızı en derin duygularla kutluyor, yeni yılın direnen mazlum halkların özgürlüğüne vesile olmasını diliyorum.

Türkiye'nin en uzun süreli tutsağı HASAN GÜLBAHAR'dan yeni mektup

“Burada özellikle PTT’de birileri tarafından mektuplarımıza alıkoyma olayı var. Zaten 1-2 ay önce şikayet ettim. Henüz geri dönüş olmadı. Bir görüşçü arkadaşıma yolladığım (3 ay önce) mektup daha yeni eline geçtiği gibi öncesinde de; 'adresini öğrendik, takip ediliyorsunuz' tehdit içerikli bir face mesajı atılmıştı.”

21 Kasım 2015

 

Merhaba Sevgili Adil Hocam,

Tutsak Muhabbet Kurt'tan yeni mektup var

“Suruç\Pirsus Katliamı olduğunda yaşamın gösterdiği, gösterebileceği en acı verici şey bu demiştim. Şu duvarların arasına sığamadığımız çok şey yaşandı fakat benim için en katlanılmaz zamanı 20 Temmuz ve sonrasıydı. Hücrede olunca acı da katmerleşiyor. Sonrası hiç bitmedi. Ankara, Cizre, Silvan, İdil…”

 

Sevgili Adil Yoldaş,

Selamlar, sevgiler sana-size...

Hapishanede 21.Yılını Dolduran Kadın Tutsak Yazdı

"Yıllarca Barış bir adım ilerlemezken savaşın fırtına hızıyla yayıldığını kaygıyla takip ediyoruz. Tabi bunun içeriye yansıması binbir yeni yasak ve uygulama oluyor. Tam bu mektubu yazdığım gün tek doğru haber aldığımız izlediğimiz kanal İMC TV’yi kaldırdılar. Adeta bizi yanlı olan kanallara mahkum ediyorlar. Daha sayamayacağım birçok uygulama. İnadına 21 yıldır tutunduğumuz umut, inanç ve dirençle bu sürecinde üstesinden geleceğimize inanıyorum."

10.09.2015

Merhabalar …

Tutsak Deniz Tepeli Suruç katliamında kaybettiğimiz Murat Yurtgül'e mektup yazmış

Müebbed hapse mahkum sosyalist tutsaklardan Deniz Tepeli, CISST gönüllü çalışanı Murat Yurtgül'e "Görülmüştür" aracılığıyla mektup yazmış. Murat Yurtgül, Suruç'ta 32 yoldaşıyla katledilmeden önce müebbed hapse mahkum tutsaklara mektuplar yazmış ve durumları hakkında bilgi istemişti. Yurtgül'ün çalışması yarım kaldı. Sanırız beraber çalıştığı kurumlardan CİSST bu çalışmayı onun adına bitirecektir. Biz de Murat Yurtgül'e yazılan 2. mektubu yayınlayarak onu, onları bir kez daha saygıyla - sevgiyle anıyoruz. Mektubun bütünü aşağıdadır. 

175.F Oturmasında Suruç Katliamı Protesto Edildi.

BASINA VE KAMUOYUNA

Az önce 539'uncu defa bu meydanda oturan Cumartesi İnsanları, eylemin başlangıcından bu yana en yaslı günlerinden birini yaşadı. Çünkü gözaltında kayıplara, faili meçhullere karşı yıllarca kararlı biçimde mücadele eden bu topluluk 539'uncu oturumda bazı arkadaşlarını mücadele ettiği zihniyetin elinden çıkan Suruç katliamına kurban verdi.