Taylan Çintay

Tedavisi İçin Serbest Bırakılan Taylan Çintay Yeniden Tutuklanacak

Mesane kanseri hastası Taylan Çintay'ın 4 Ekim'de dolacak olan tedavi süresinin uzatılması talebi, Adli Tıp Kurumu tarafından reddedildi. Çintay 5 Temmuz 2013 tarihinde tahliye edilmişti.

5 Temmuz 2013 tarihinde tahliye edilen mesane kanseri hastası Taylan Çintay'ın 4 Ekim'de dolacak olan tedavi süresinin uzatılması talebi Adli Tıp Kurumu tarafından reddedildi.

“Direnen” Kanser Hastalarıyla Tanışın

Bugün dünya kanser günü ve Türkiye’de en az 33 kişi bugüne hapishanelerdeki zor koşullarda giriyor. Tahliyeler 5275 nolu kanuna takılıyor, travmatik stres hapiste katlanarak artıyor, tedavilerdeki aksaklıklar can alıyor.

Bugün dünya kanser günü ve TBMM Araştırma Komisyonu'nun 2011'de yaptığı çalışmaya göre, Türkiye'de yaklaşık 400 bine yakın kişi kanserle mücadele ediyor. 

Kanser Hastası Mahkum Taylan Çintay Tahliye Edildi

15 yıldır cezaevinde kalan ve 5 kez ameliyat geçiren kanser hastası Taylan Çintay tahliye edildi.

Taylan Çintay bu akşam Metris T-1 tipi cezaevinden tahliye edildi.

Çintay mesane kanseriydi.

Ameliyat olmak üzere Diyarbakır Cezaevi'nden Ankara 2 Nolu F Tipi Cezaevi'ne nakledilen ve daha sonra Ankara Numune Hastanesi'nde 19 Mayıs'ta ağır bir ameliyat geçiren Çintay'ın 20 Mayıs'ta taburcu edilerek tekrardan cezaevine konmuştu.

Çintay daha sonra Metris’e getirilmiş ve Adli Tıp Kurumu’nda muayene edilmişti.

'Kanser Hastası Tutuklu Taylan Çintay'a İşkence Yapıldı'

Kanser hastası Taylan Çintay'ın hastaneden cezaevine sevk sırasında işkenceye maruz kaldığına dikkat çeken BDP Milletvekili Zozani, Sincan 2 Nolu F Tipi Cezaevi'nde yaşanan bu saldırı nedeniyle sorumlu tüm personel hakkında adli ve idari soruşturma başlatılmasını istedi.

 BDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani, hasta tutuklu Taylan Çintay ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

İHD ve Tuhad-Fed hasta tutsaklar için 11. kez buluştu

İHD ve Tuhad-Fed hasta tutsaklar için 11. kez buluştu, tutsakların serbest bırakılmasını istedi

İnsan Hakları Derneği ve Tuhad-Fed Ankara şubeleri, hasta mahpuslar için her cuma gerçekleştirdiği basın açıklamalarına bu hafta da devam etti. Saat 12.30’da YKM önünde buluşarak Adalet Bakanlığı’na yürümek isteyen insan hakları savunucuları ve tutuklu yakınlarına çok sayıda kurum temsilcisi de destek verdi.

Yaklaşık 50 kişilik yürüyüşün önü yüzlerce çevik kuvvet polisi ve bir TOMA ile kesildi