TKMP

TKMP: Tecrit herkesi hedef alıyor

Tecrite Karşı Mücadele Platformu (TKMP) üyeleri “Tecrite son!” pankartı açarak Galatasaray Lisesi önünde eylem gerçekleştirdi.
 
“Tecriti kaldırın, ölümleri durdurun!”, “İçerde dışarıda hücreleri parçala!”, “Tecrit öldürüyor, insanlık direniyor!” , “Devrimci tutsaklar onurumuzdur!” ve “İnsanlık onuru işkenceyi yenecek!” sloganları atılarak başlayan eylem Berivan Güler’in basın metnini okuması ile devam etti.

641 Hasta Mahpus Var

Tecrite Karşı Mücadele Platformu Galatasaray Lisesi önündeki basın açıklamasında bu ay itibariyle 233’ü ağır olmak üzere 641 hasta mahpusun olduğunu söyledi.

Tecrite Karşı Mücadele Platformu (TKMP) Galatasaray Lisesi önündeki basın açıklamalarında F tipi hapishanelerinde yaşanan hak ihlallerine ve buradaki hasta mahpuslara dikkat çekti.

“Tecrite Son” pankartı arkasında bir araya gelen insanlar hükümetin adım atmamasına tepki göstererek hasta mahpusların serbest kalmasını istedi.

Hasta tutsaklar için...

Ankara TKMP bileşenleri 29 Ocak'ta TBMM başkanı Cemil Çiçek ile hasta tutsaklara ilişkin bir görüşme gerçekleştirdi

Hasta tutsaklar için Cemil Çiçek ile görüşüldü!

Ankara TKMP bileşenleri olarak 29 Ocak'ta TBMM başkanı Cemil Çiçek ile hasta tutsaklara ilişkin bir görüşme gerçekleştirdik.

Saat 15.30'da TBMM Başkanlık makamında gerçekleştirilen görüşmeye TKMP bileşenleri, tutsak aileleri ve ÇHD'li avukatlar katıldı.

Görüşmeye İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel refakat etti.

TKMP Hapishanelerde ki Hak İhlallerini Açıkladı

Tecrite Karşı Mücadele Platformu Aylık Hak İhlalleri Raporunu Basın Açıklamasıyla Sundu

Ankara Tecrite Karşı Mücadele Platformu (TKMP), 28 Ocak günü Güven Park'ta; Sincan Hapishanesi'nde yaşanan keyfilikler, hasta tutsaklara yönelik hukuksuzluklar ve çocuk hapishanesinde yaşanan işkence ve taciz olaylarıyla ilgili hazırladığı raporu, düzenlediği bir basın açıklamasıyla basına ve halka sundu.

TKMP Nisan ayı hak ihlalleri raporunu açıkladı

27 Nisan saat 12.30'da Galatasaray Liseli önünde, Tecrite Karşı Mücadele Platformu (TKMP), hapishanelerde yaşanan Nisan ayı hak ihlalleri raporunu açıkladı.

“Tecrit işkencesine son!”, “Devrimci tutsaklar onurumuzdur!”, “Kahrolsun faşizm yaşasın mücadelemiz!” sloganları ile eyleme başlayan TKMP üyeleri, Nisan ayı hak ihlalleri raporunu açıkladılar.
TKMP adına yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

Sayfalar