TUAD

“Bu işyerinde işkence var”... İyi ki darbe olmadı memlekette...

 

“Bu işyerinde işkence var”

Bu söz belki de en çok Manisalı gençler davasından tanıdık gelir. 1996’da Manisa Emniyet Müdürlüğü’nün kapısına asılmıştı.

2016’da da hapishanelerden haber aldıkça sık sık bu sözü hatırlıyorum.

En çok da “Silivri’de işkence görenlerin inleme sesinden geceleri uyunmuyormuş” dendikçe. Çünkü OHAL en çok ‘içeride’ hissedildi.

15 KURUMDAN KARGO-YAYIN YASAĞINA ORTAK TEPKİ

“Görülmüştür”ün de yer aldığı 15 kurumdan ortak basın açıklaması

HAPİSHANELERDE KARGOLARA VE YAYINLARA GETİRİLEN YASAKLAR KABUL EDİLEMEZ

Hapishanelerde bir süredir yeni ve asıl önemlisi kanunen dayanağı olmayan yaptırımlar gündeme getiriliyor. Mahpuslara gönderilen kargoların iade edilmesi ve süreli yayınların posta yoluyla kabulünün yasaklanması bu yaptırımlardan ikisidir.

Hasta Tutuklular İçin Cumhurbaşkanı ve Adalet Bakanı'na Mektup

İHD İstanbul Şubesi ve TUAD üyeleri, hasta tutukluların serbest bırakılması talebiyle Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Adalet Bakanı'na mektup gönderdi.

Galatasaray Lisesi önünde bir araya gelen İHD ve TUAD üyeleri adına Gönül Sonbahar bir açıklama yaptı. Sonbahar, F tipi hapishanelerde tutuklu ve hükümlülerin çürümeye terk edildiğini belirtti.

İHD: Burcu Koçlu serbest bırakılsın!

Bu haftaki F oturması eyleminde BDSP'li hasta tutsak Burcu Koçlu'ya özgürlük istendi.

İHD Cezaevi Komisyonu her hafta düzenlediği F eyleminde, hasta tutsak Burcu Koçlu'nun serbest bırakılmasını istedi.

Eylemin açılış konuşmasında 88 haftadır seslerini duyurmaya çalıştıklarını söyleyen insan hakları savunucuları, sistemin siyasi mahpusların ölümünü istediğini ifade ettiler. “Burcu Koçlu serbest bırakılsın!”, “İnsanlık onuru işkenceyi yenecek!” sloganlarının atıldığı eyleme HDP Eşbaşkanı Sabahat Tuncel ve TUAD da destek verdiler.

Tekirdağ’da açlık grevindeki mahpusların durumu ağırlaşıyor!

Tekirdağ 2 No’lu F Tipi Cezaevi’nde, 21 tutsağın süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemi 33. gününe girdi. Açlık grevindeki tutsaklar  ‘Kritik aşamadayız. Taleplerimiz kabul edilmezse eylemimiz sürer’ derken Milletvekil Tuncel ‘Arkadaşlar moralli ama sağlık durumları kötüydü’ diye konuştu

Tutsaklar: Kritik aşamadayız