Görülmüştür Destekcilerinden hocamız Osman İşçi'ye ödül

İHD’den Osman İşçi’ye Avusturya’dan İnsan Hakları Ödülü

 

Avusturya İnsan Hakları Derneği'nin 2017 Ödülü, İHD Genel Sekreteri Osman İşçi’ye verildi. İşçi, bu ödülün, insan hakları hareketine verildiğini söyledi. Yurtdışına çıkış yasağı olduğu için ödülü almaya gidemedi.

 

Ayça Söylemez

 

İstanbul - BİA Haber Merkezi

 

11 Aralık 2017, Pazartesi 10:54

 

İnsan Hakları Derneği (İHD) İHD Genel Sekreteri Osman İşçi’ye,Avusturya İnsan Hakları Derneği'nin 2017 İnsan Hakları Ödülü verildi.

 

Şakran’da 24 kişiye 10 kişilik yemek ve baskılar

Şakran 1 No’lu T Tipi Cezaevi’nden tahliye olan Seyithan Semo, 24 kişiye 10 kişilik yemek verildiğini belirtti. Nebahat Kara da, Şakran  2 No’luda kalan oğlu Fikret Kara’nın kendilerine tek tip kıyafetin dayatıldığını söyledi. 

 

İzmir’in Aliağa ilçesinde bulunan Şakran Cezaevi’nde kötü muamele ve hak ihlalleri gün geçtikçe artıyor. Geçtiğimiz günlerde Şakran 1 No’lu T Tipi Cezaevi’nden tahliye olan Seyithan Semo ve Şakran 2 No’lu T Tipi’ndeki oğlu Fikret Kara’yı ziyaret eden annesi Nebahat Kara, yaşanan hak ihlallerini anlattı. 

 

yazar Adil Okay'ın son romanı cezaevinde yasaklandı

Ütopya Yayınları’nın 2017 yılında yayımladığı ve yazar Adil Okay’a ait “Arkası Yarın” isimli kitabın Bafra Cezaevi’ne girişi “müstehcen” olduğu gerekçesiyle yasaklandı.  

Yazar Adil Okay’ın kaleme aldığı ve 2017 yılında Ütopya Yayınları tarafından yayınlanan “Arkası Yarın” isimli kitap, Bafra T Tipi Kapalı İnfaz Kurumu’na “müstehcen” sayıldığı için alınmadı.

İskenderun'da tutuklulara zorla Türk bayrağı öptürülmeye çalışılıyor

ADANA/MERSİN – İskenderun T Tipi Kapalı Cezaevi'ne sevk edilen tutuklulardan Ebedin Aktaş’ın babası Diyadin Aktaş, "Tutukluların Türk bayrağını zorla öpmeleri isteniyor. Bunu kabul etmeyen tutuklular gardiyanların saldırısına uğruyor ve çırılçıplak bir şekilde tek tek hücrelere konuluyor” dedi.

Sayfalar