Üç Hasta Mahpus Aynı Hücrede Ölüme Terk Edildi

Boyundan Aşağısı Felç, Belden Aşağısı Felç ve Elleri Olmayan 3 Mahpus Aynı Hücrede

Avukat Gülizar Tuncer, Metris R Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan ağır hasta mahpus Ergin Aktaş, Abdullah Turan ve Serdal Yıldırım’ın durumuna ilişkin “Ölüme terk edildiklerinin farkındalar” dedi.

Ruken Tuncel

İstanbul - BİA Haber Merkezi

21 Ağustos 2019, Çarşamba 14:47

Tutsak yazar Murat Türk'e işkence: Özellikle parmaklarına zarar veriyorlar

Aralarında Yazar Murat Türk’ün ve Erd. Agron’un* da bulunduğu dört politik mahpusun, Ödemiş Hapishanesinden Şakran Hapishanesine sevk edilirken çıplak aramaya maruz kaldığı, vücutlarında darp izleri olduğu öğrenildi. 

İzmir’de Ödemiş Hapishanesinden Şakran Hapishanesine sevk edilen mahpuslar, işkence gördüklerini ve çıplak aramaya maruz kaldıklarını iletti.

Yazar Murat Türk’ün kardeşi Bilal Türk konuya ilişkin PİRHA’ya konuştu.

Hasta tutukluya hastane yasak

Türkiye’de sayıları artan cezaevlerinde yaşanan hak ihlallerine bir yenisi daha eklendi.

 

Silivri Ceza İnfaz Kurumu’nda hükümlü olarak bulunan 50 yaşındaki böbrek ve beyin anevrizması hastası Yasemin Karadağ, beyin kanaması riskine karşı kendisine 6 Ağustos’ta verilen MR randevusuna, cezaevi yönetimi tarafından gönderilmedi.

Karadağ’ın avukatı Fatih Gökçe, müvekkilinin tedavi olma ve sağlık hakkının açıkça engellendiğini belirterek, “Yasemin Karadağ’ın, her an beyin kanaması geçirip hayati tehlikeye girmesi hali söz konusudur” dedi. 

24 yıldır cezaevinde olan trans kadın Buse'nin çığılığını duyun

"Buse’nin arkadaşları olarak, Buse’nin hayatından, beden ve ruh sağlığından endişe duyuyoruz. Hem yaşanan gelişmeleri duyurmak hem de Buse ile nasıl dayanışabileceğimizi anlatmak için 21 Ağustos, Çarşamba günü, saat 13.00'da, İHD İstanbul Şubesi’nde düzenleyeceğimiz basın toplantısına LGBTİ+ hak savunucularını, feministleri, demokratik kamuoyunu ve basın emekçilerini davet ediyoruz.

25 Yıldır Tutsak Olan Felemez Erdem'den Yeni Bir Şiir ve Bir resim

Sevgili Adil Hoca, sevgili yeğenim Öykü ve tüm "Görülmüştür" ailesine. Sizinle kısa bir şiir paylaşmak istiyorum. Bir de yeğenim Öykü'nün iki fotoğrafını çizdim. Umarım beğenir. Küçük Öykü'müz şimdi büyümüş. Uzun süredir atölyeye çıkmıyoruz. Yoksa kendisine yağlı boyadan bir tablo yapardım. (...) İnsanlar en zor ve acı dolu günlerinde yoğunlaşıyor.

Felemez Erdem

E Tipi Kapalı Hapishane B- 12

Elbistan / K. Maraş

***

DÜNYAYA AÇTIN GÖZLERİNİ

 

Gökhan Kece mektup arkadaşı arıyor ve hukuki yardım istiyor

Gökhan Kece'ye yolladığımız kitaplardan üçü Kars T Tipi hapishane yönetimi tarafından keyfi olarak yasaklanmış. Yolladığımız tüm kitaplar yasaldır. Kitapçılarda satılmaktadır. yasaklanan aynı kitaplar başka hapishanelere serbestçe girmektedir. Bu durumun takipçisi olacağız.

Gökhan Kece'ye yazmak isteyenler için adres:

GÖKHAN KECE

T TİPİ CEZA İNFAZ KURUMU

KARS

 

Sayfalar