27 Yıllık tutsak yazdı: "Belki de şu hayat denilen koca yeiste sizin gibi dostların varlığıdır neşeye, sevince sebep..."

“Korona günlerinde mahpusluk” Kapağından, içeriğine düzenlenişinden redaktesine çok iyi olmuş, neredeyse hatasız bir baskı ve gerçekten içeriye dair gerçek bir referans kitap haline gelmiş, elinize, emeğinize, yüreğinize sağlık. Sen benim adıma her cana teşekkür edersin. Tabi bu vesileyle sevgili Zafer Kıraç’a da ayrıca selam ve sevgilerimi iletiyorum. Yazısının başlığını dostum yoldaşım Doktor Ayhan’ın sözüyle başlatıp, son sözü yazdıklarımdan yaptığı alıntıyla bitirmesi doğrusu sevindirdi beni. Yararlı şeyler yazmak mutlu ediyor beni, fark edilmesi de ayrı bir sevinç kaynağı. Zafer dosta bu vesileyle içtenlikle sevgi, saygılar.”

Seyit Oktay

T-Tipi Cezaevi B3-7 TOKAT

 

***

11 Ocak 2021

Merhaba Adil Hocam,

            Öncelikle selam, sevgi ve saygılarımı iletiyor, bu vesile ile bir kez daha yeni yılınızı içtenlikle kutluyor selam ve sevgilerimi iletiyorum. Kısa bir süre önce size normal pullu bir mektup yollamıştım, ulaştı mı bilemiyorum. Bu arada önce senin ‘Pandemi Zamanında “Sanat” başlıklı makale-değerlendirme yazını ardından da “Korona Günlerinde Mahpusluk” adlı Ütopya yayınlarından çıkan kitabımız elime ulaştı. Tabi benim yazımın olduğu bölümün başına düştüğün notu okur okumaz kaleme sarıldım. Ricanın gereğini hızlıca yerine getirmek benim için en güzel şeylerden biri oldu. Aslında o üsluptaki nezaket ve zarafet bile daha fazlasını yapmam için yeterince teşvik ediciydi, istediğiniz değerlendirme yazısını yazdım, ekte yolluyorum.

            Yazınızı çok beğendim. İçinden geçtiğimiz kasveti ve buna rağmen onurluca bir duruşu sergileyen tavrın özeti gibi. Tabi yazınızda bana ve yazdıklarıma yer verdiğiniz için de ayrıca teşekkürler. Yanı sıra korona günlüklerinin kitaplaşmasında başta siz olmak üzere emeği geçen tüm canları sımsıkı, sevgiyle kucaklıyor (pandemiye rağmen) teşekkürlerimi iletiyorum. Kapağından, içeriğine düzenlenişinden redaktesine çok iyi olmuş, neredeyse hatasız bir baskı ve gerçekten içeriye dair gerçek bir referans kitap haline gelmiş, elinize, emeğinize, yüreğinize sağlık. Sen benim adıma her cana teşekkür edersin. Tabi bu vesileyle sevgili Zafer Kıraç’a da ayrıca selam ve sevgilerimi iletiyorum. Yazısının başlığını dostum yoldaşım Doktor Ayhan’ın sözüyle başlatıp, son sözü yazdıklarımdan yaptığı alıntıyla bitirmesi doğrusu sevindirdi beni. Yararlı şeyler yazmak mutlu ediyor beni, fark edilmesi de ayrı bir sevinç kaynağı. Zafer dosta bu vesileyle içtenlikle sevgi, saygılar.

            Hepiniz çok güzel, çok değerlisiniz, bunca sıkıntı ve zahmetin ortasında yaptıklarınız paha biçilemez önemde. Belki de şu hayat denilen koca yeiste sizin gibi dostların varlığıdır neşeye, sevince sebep, iyi ki varsınız, iyi ki cansınız.

            Çok uzatmadan, sizi yormadan bitireyim, ekte üç (3) sayfalık, kitaba dair değerlendirme yazısı var. Umarım beğenirsiniz, beğenmezseniz zaten yayınlamazsınız, çok uzatıp sıkıcılaştırmak istemedim, tadında kalsın dedim, umarım iyi bir şey çıkarabilmişimdir, takdir sizin. Acaba daha önce yolladığım üç öyküden yayınlanan oldu mu? ‘Asma Küsmüş’ü keşke erken yayınlayabilseydiniz. Kısaydı zaten, biliyorum gönüllüler var, ancak destekleri olunca işler yürüyor. Bir de sizin sayenizde Alihan Demir kitabını yollamıştı ‘Ya Star’ okudum, ona da tanıtım yazıp yolladım. Tabi kendisi bilgisayara çekip size yollasın demiştim. Bilemiyorum ulaşmıştır herhalde.

            Başka da buralar bildiğiniz gibi, yeni bir durum yok. Tüm dostların, canların, yoldaşların, arkadaşların yeni yılını kutluyorum. Kitap için ayrıca yazdığım için burada değinmedim. Ama çok beğendiğimi, özenli, itinalı, bence harika bir çalışma olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Tekrardan teşekkürler. Sevgiyle kalın.

Selam, sevgi ve saygılarımla

Seyit OKTAY

T-Tipi Cezaevi B3-7

TOKAT

İlişkili İçerik