29 Yıldır tutsak olan Halil Gündoğan'dan mektup var

HALİL GÜNDOĞAN 1NO'LU F TİPİ HAPİSHANE SİNCAN- ANKARA       

28.09.2013

              Güzelim Öykü Merhaba
 
   Nasılsın dünyalar güzeli canım arkadaşım? Umarım ki sende, babacığın ve anneciğin de iyisinizdir. Sevgiyle sıkıca kucaklıyorum hepinizi. Seni o güzel gözlerinden öpüyorum. Anneciğine saygılar.
   Bir hayli zaman oldu sana yazmayalı. Umarım darılmamışsındır  Halil arkadaşına.
   Araya çok şeyler girdi Öykücüğüm önce üç aylık mektup yasağı geldi. Ve ben bu arada her iki gözümden birer hafta arayla katarakt ameliyatı oldum. Hemde kaçınılmaması gereken ve Gezi sürecinde. Evet 31 Mayıs -1 4 Haziran tarihleri arasında tam on beş gün Ankara Numune Hastanesinin mahkum koğuşu'nda kaldım. Gazete yok, televizyon yok. Tam bir izilizasyon. Dış dünyayla tek bağlantımız radyo ile mümkün olabildi ancak ki... Sonra uzunca bir iyileşme süreci geçirmem gerekti. Gözleri sarsmamalı ve yormamalıydım. Sonra yakın gözlüğü temin etme sorunu çıktı. Miyop gözlüğünden kurtuldum, ancak bu kezde yakın gözlüğü olmadan okuma yazmam mümkün olmadı... Ve tabi bu arada bir yığın mektubum birikti. Onlara peyder pey yanıt yazmamda hayli zamanımı aldı. Eee malum, bu arada başka okumalar - yazmalar da mecburen oldu ve anlayacağın koca bir zaman akıp gitti.
   Ve tabi sende bu arada yaz tatilini bitirdin ve şimdi okullusundur, değil mi? Okul yaşantında sana kolaylıklar ve başarılar diliyorum ablacığım. 
   Yaz tatilin nasıl geçti, iyimiydi, dinlenebildin mi, eğlenebildin mi? Umarım her şey çok güzel geçmiştir.
   Resim yapmayı ihmal etmiyorsun değil mi? Aman sakın ihmal etme arkadaşım. Çünkü sen çok yeteneklisin ve ilerde illaki büyük bir ressam olabilirsin. Bu yüzden her ne yapıyorsan, olursan ol, ama mutlaka bunların yanısıra resim çalışmalarını da sürdürmelisin.
   Haydi sevgiyle kal ablacığım. ÖPTÜM.
 
                                                                           Arkadaşın Halil.