Ağır hasta tutukluya eşyaları verilmiyor

Ağır hasta tutuklu Mehdi Boz’un cezaevine istediği eşyaları “yanlış adres” denilerek verilmedi.
 
Elazığ T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tiroid kanseri yanı sıra birçok hastalıkla boğuşan ağır hasta tutuklu Mehdi Boz, ailesinden istediği kıyafetler, cezaevi yönetimi tarafından “yanlış adres” denilerek teslim edilmedi. Boz’un ailesinden istediği pantolon, gömlek, terlik, çorap gibi eşyaları 7 Eylül’de kargoya veren aile, üç gün sonra “yanlış adres” denilerek eşyaların kendilerine iade edildiğini belirtti. 
 
‘YANLIŞ’ DENİLEN ADRESE PARA GÖNDERDİM 
 
Eşyaları gönderen kardeş Necla Er, aynı adrese defalarca para gönderdiklerini ve bugüne kadar sorun yaşamadığını kaydetti. Er, üç gün içinde eşyaların geri geldiğini gördüklerinde şok yaşadıklarını dile getirerek, şunları söyledi: “Mehdi, 6 aydır Elazığ Cezaevi’nde kalıyor. Ben nasıl bilmem kardeşimin nerede kaldığını. Eşyaları adresine kargo ile gönderdim. Her zaman para gönderdiğimiz adres. Ancak kargo dağıtımcısı ‘adres yanlış’ diyerek eşyaları geri getirdi.”
 
‘TEYİT ETTİRDİM ADRES AYNI’ 
 
Eşyaların geri gelmesi üzerine cezaevi yönetimini aradığını ve kardeşinin adresini teyit ettirdiğini vurgulayan Er, “Eşya birimini, para birimini, ziyaret birimini her birimi tek tek arayarak Mehdi’nin o cezaevinde olup olmadığını sordum. Hepsi de kardeşimin orada olduğunu söyledi. Yani eşyaları gönderdiğim adres ile kardeşimin kaldığı adres aynı. Elimde fatura da var. Nasıl olur da bana yanlış adres derler” diye konuştu. 
 
‘YANLIŞ DEDİKLERİ ADRESİ TEKRARLADILAR’ 
 
Eşyaları tekrar göndereceğini ifade eden Er, şunları söyledi: “Yanlışlık olmasın diye bir kez daha cezaevini aradım. Verdikleri adrese daha önce eşya gönderdiğimi ve ‘Neden yanlış adres diye geri gönderdiniz’ diye sordum. ‘Yanlış’ dedikleri adresi tekrarladılar. Bende ‘Sizi bakanlığa şikayet edeceğim’ dedim. Bunun üzerine ‘İstediğin yere git şikayet et’ dediler.” 
 
MA / Diren Yurtsever