Alenen bizlere komplo kurulmuştur / Komplo-kumpas kurma ülkemizde bir gelenek haline gelmiştir

Tarih: 
Cumartesi, 28 Temmuz, 2018

Merhaba

İzmir 2 No'lu T Tipi Hapishanesinden umut ve direnç yüklü selamlarımızı iletiyoruz. Nasılsınız? İyi olmanızı diliyoruz.

SİZE BİR SORUMUZ OLACAK ! KAÇ KİŞİNİN ADINI SOYADINI VE NEREDE, NE ZAMAN, HANGİ İŞLERİ YAPTIĞINI AKLINIZDA TUTABİLİRSİNİZ? Sorumuz biraz tuhaf gelmiş olabilir size. Ama biz bu tuhaflığın sonucu 1 yıla yakın süredir tutsağız.

Hemen kendimizi tanıtalım size : Bizler ; Halkın Hukuk Bürosu Avukatlarıyız. Grup Yorum'uz Dev-Gençli'leriz İşçiyiz, memuruz, emekliyiz, öğrenciyiz, esnafız, Yoksul Gecekondulu'larız. Yani halkız biz! Neden tutsak olduğumuza gelirsek ; Sadece ve sadece 24 yaşında "Berk Ercan" isimli bir iftiracının iftiralarından dolayı buradayız. Bu şahıs polis operasyonunda gözaltına alınıp tutuklanıyor. Kendisini kurtarmak için 200'e yakın insanla ilgili "tahliye rüşveti karşılığında" hepimizin "örgüt üyesi" oldyğunu söyleyerek iftira atıyor. Sonunda da böyle bir komplonun başrol oyuncusu olduğu için tahliyeyle ödüllendiriliyor..! Kendi ifadelerine göre sözü geçen örgüt, hücre sistemine göre örgütleniyor ve katı bir gizliliği esas alıyor. Yani örgüt içerisinde bile üyeler birbirlerinin ne yapıp yapmadıklarını bilmiyor. Ama gelin görün ki ne hikmetse 24 yaşındaki "Berk Ercan" denen şahıs herşeyi biliyor. Yani kendi ifadesiyle baştan çelişiyor. 24 yaşında bir kişi hayal edin ; - Örgütün yöneticisinden kadrosuna, sempatizanından taraftarına herkesin kod adını, konumunu ve ne zaman, nerede, hangi "eylemi" yaptığını biliyor-anlatıyor. - Avukatından Sanatçısına, Gazetecisine, işçisinden işsizine, emeklisine, doktorundan öğretmenine öğrencisine, mimarından memuruna, esnafından gecekondulusuna kimin hangi alanda, hangi işi yaptığını biliyor-anlatıyor. - Marmara'dan Ege'ye, Akdeniz'den Karadeniz'e, İç Anadolu'dan Doğu ve Güney Anadolu'ya ülkenin dört bir yanında örgütle ilişkisi olanları, bunların hepsini biliyor-anlatıyor.

Bu bahsettiği illegal örgüt tanımına uygun mudur? Böyle bir illegal örgüt olur mu? Bir an oldu diyelim. Peki bir kişi bu kadar çok şeyi aklında tutabilir mi? Bunların akılla, mantıkla açıklanır hiçbir tarafı yoktur. Bu durumun hayatın olağan akışına aykırı olduğu aşikardır. Ama bu deli saçması yalanları ciddiye alıp dava açan ve ülkenin dört bir yanından, her meslekten, her yaştan 200'e yakın insanı tutuklayıp hapse atan bir yargı mekanizması ile karşı karşıyayız.

Alenen bizlere komplo kurulmuştur. Komplo-kumpas kurma ülkemizde bir gelenek haline gelmiştir. Yakın tarihimiz de bu davalarla doludur. Bizler de ilk defa karşılaşmıyoruz böyle komplolarla... Dün "Erdoğan dedi ki" diye iddianame hazırlıyorlardı. Bugün "Berk Ercan dedi ki" diye hazırlıyorlar. "11Çelik Kapı" yalanları üzerinden kurulan komplolar da herkesin aklındadır hala. Dünden bugüne aynı zihniyet. İddianamede iftiracının iftiraları dışında tek bir delil yokken, bu iftiraları doğrulayabilecek bir delil de yoktur. İddianamenin tamamı "şu dedi ki, bu dedi ki" gibi soyut, dayanaksız iftiralardan oluşuyor. Bu mantıkla hareket edilirse bu ülkede herkes pekala bir kişinin ifadesi ile "terörist" ilan edilip tutuklanabilir. Bize sorabilirsiniz, peki neden komplo kuruldu diye; AKP kendisi dışındaki hiçbir sese tahammül etmiyor. En ufak bir sesi dahi baskıyla boğmaya çalışıyor. Dikensiz bir gül bahçesi istiyorlar.

Bakın bizler; baskıya, sömürüye, adaletsizliğe karşı ekmek, adalet ve özgürlük mücadelesi veren, halkını ve vatanını seven, vatanın bağımsızlığını savunan devrimci-demokrat insanlarız. İşte bundan dolayı hedef alınıyoruz. Bir iftiracının yalanlarıyla vermekte olduğumuz demokrasi mücadelesi "terörize" edilmeye çalışılıyor. Polis, 24 yaşındaki birini alıyor, baskıyla ve tahliye rüşvetiyle iftiralara zorluyor. O da kendisini kurtarmak için üzerimize iftira atıyor... Hukuksuzluk ve adaletsizlikler bizim yaşadıklarımızla sınırlı değil. Halkın tüm kesimleri bu adaletsizlikten payını alıyor. Bu hukuksuzlukların, adaletsizliklerin son bulması için bir araya gelip mücadele etmekten başka yolumuz yok.

Bu hukuksuzluğa karşı sesimizi yükseltelim. Biz hala bu yalanlarla, komplolarla tutsağız! Size sorduğumuz soruyu; siz de herkese sorun, sesimize ses olun : KAÇ KİŞİNİN ADINI SOYADINI VE NEREDE, NE ZAMAN, HANGİ İŞLERİ YAPTIĞINI AKLINIZDA TUTABİLİRSİNİZ?

Komploları teşhir edelim! Komploları boşa çıkartalım! Duyarlılığınızı bekliyor, çalışmalarınızda kolaylıklar diliyoruz... Selamlarımızla ULAŞ İNCİ