BANDIRMA 1 NOLU T TİPİ HAPİSHANESİ'NDE AÇLIK GREVİ'NDEKİ TUTSAKLARA İŞKENCE DEVAM EDİYOR

Pazar, 8 Ekim, 2017

Bandırma 1 nolu T Tipi hapishanesi'nde 3 Ekim 2017 saat 21.00'de 20'ye yakın gardiyan tarafından keyfi bir şekilde tutsakların bulunduğu koğuşlara arama gerçekleşti. Bu aramayla açlık grevi'nde olan tutsakların politik direniş tutumunu yıkmaya çalışmışlardır. Banyo musluklarının kırılması, tutsaklara ait karavanların alınması şeklinde sonlandırmışlardır.  Hapishane yönetimi baskılarını arttırmış, 24 saat geçmeden ikinci bir arama gerçekleştirmiştir. Koğuşlarda tutsaklara ait bulunan eşyalar dağıtılmıştır.

Açlık grevinin 12. gününde bulunan tutsaklardan MUHARREM ÇAY'ın, mahkemesi için götürüldüğünde üstünde bulunan eşyaların yırtıldığını belirtiyorlar.

Ve ayrıca Açlık Grevi'nde olan tutsaklardan MUHARREM ÇAY’ın şeker, tuz ve limon ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını, kendisine ait olan eşyaların da mahkemeden sonra alındığı verilmediği belirtiliyor.

Tutsaklara yapılan saldırılar son bulana ve hakları olan dergi, gazete ve kitaplarını alana kadar SÜRESİZ AÇLIK GREVİNE devam edeceklerini belirtiyorlar.