Bandırma Hapishanesinden Mektup: Kitabınız geldi ama bir yıl sonra belki alabiliriz

Tarih: 
Çarşamba, 9 Mayıs, 2018

Hevale Adil OKAY;

            Değerli mektubunu aldım. Çok teşekkür ederim. Sergi kitabı da buraya geldi ama incelemeye alındı. Bize verilir ama şansımız yaver giderse 2018 yılı içinde verilir. Sonraki yıla da kalabilir pekâlâ. Zira geçen yıl bana gelen bazı kitapları bugün alabildim. Her şey için çok teşekkür ederim. İlginiz, emeğiniz ve yoldaşlığınız için.

            Hevala Şerife ‘ ye de sonsuz selam ve saygılarımı gönderiyor, hepinizin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüzü ve Newroz Bayramınızı kutlar, sonsuz selam ve saygılarımı sunarım. Hevale Şerife çok güzel bir fotoğraf çekmiş, kendisine özel teşekkürlerimi iletirsen çok sevinirim. Keşke o fotoğrafta bir de kedi olsaydı. Evimiz hep öyleydi. Zerdüştlükte de rivayet odur ki Xweda ‘yı en çok mutlu eden şey Şerife Heval’in çektiği fotoğraftaki gibi bir ev görmektir. Aynı rivayete göre öylesi bir eve şeytan girmezmiş. Sürekli hayır melekleri girermiş. Zaten Hz. Muhammed’ in hadisinde vardır. ‘’Çocukların ve evcil hayvanların olduğu bir evde sürekli bereket oluyor .’’ doğrusu biz zindandakiler de her nedense en çok çocuk ve hayvanları özlüyoruz. Onun için öylesi bir fotoğraf istemiştim. Hevala Şerife ‘ye de eline sağlık diyelim. Tekrardan çok güzel bir eser çekmiştir. Sağ olun, var olun heval.

            Genel durumumuz iyidir. Ciddi bir sorun yoktur. Okuyor, yazıyoruz. Kitap çalışmalarım devam ediyor. ’Sokak Yayınları’ndan üç şiir kitabım birlikte çıkıyor bu günlerde. 5. Şiir kitabım olacak hayırlısıyla. Bir deneme, bir de günlük yazı dosyalarım tamamlanmıştır. Henüz onları yayınlayacak bir yayınevi bulamamışım. Acaba bu konuda bir yardımınız bize olamaz mı? Eğer kitapları yayınlayacak bir yayınevi bize ulaşırsa Kürtçe ve Türkçe 10-15 hazır dosya (burada bulunan değişik arkadaşların dosyaları ) onlara gönderebiliriz. Şiir, roman, deneme türleridir. Bu konuda siz ilişkide bulunduğunuz yayınevleriyle konuşup bizimle ilişki sağlamaya çalışırsanız seviniriz. Özel olarak zamanınızı harcamanıza gerek yoktur. Sadece rasgelirseniz bu isteğimizi ilgili yayınevlerine iletirseniz iyi olur.

Tekrardan senin ve Şerife Kılıç hevalin şahsında tüm yoldaşların Bayramını kutlar, sonsuz selam ve saygılarımı sunarım.

            Görüşmek dileğiyle, Hoşçakalın.

 

                               Zeki KAYAR

                        05.03.2018

1 No’lu T Tipi Kapalı

Ceza İnfaz Kurumu

A-18 Koğuşu

Bandırma/Balıkesir