Bandırma Hapishanesine Yolladığımız Kitaplar Ulaşmış

Tarih: 
Cumartesi, 24 Mart, 2018

“Gönderdiğin kitaplarını okudum. Bunaldıkça güç getirmekte zorlandıkça "Eylül kokusu"na sarıldım. "Dağlar en son tutuklanır" demişsin Ricat yollarında. Ama bugünlerde ilk tutuklananın dağlar olduğu söyleniyor. Gelecekte Ricat etmemiz halinde kendimizi vuracağımız doruklarda bırakılmayacak. Aynen "Akşam olunca” da dediğin gibi perde inmiş yüzlere, kurşun eriyor Kulaklara... Ne iyi etin de o kitapları yolladın. Tekrardan spas.”

 

Nimet Çaçan 2.Nolu T-Tipi Ceza infaz Kurumu.  Bandırma  Balıkesir

                                   ***

Merhaba Heval Adil...

            Öncelikle en içten Selam ve Saygılarımı Sana, Değerli Ailene ve Görülmüştürdeki dostlara yoluyorum. Umarım her şey gönlünüzce yaşanıyordur.

            Değerini taşıyan Kartını aldıktan sonra iletişim cezam devreye girdi. Gecikmeli  gelmemden ötürü umarım Kusura bakmamışındır.

            Tüm Hava durumu bültenleri mevsim normalleri üzerinden bir sıcaklıktan bahsededuruyor. Burada da pek kar yağmadı. Ama haber bültenleri içimizin donmasına bir dakika bile ara vermeksizin Buz gibi bültenler yayınlamaya devam ediyorlar. Çok zor zamanlar... olan biteni çaresizce seyretmenin çıldırtıcı çaresizliği.

            Arayıp sorabilen bir kaç Nadir Dostan biri de sensin. Evet Adil Abi San ada bir serzenişte bulunacağım. Yazdığın kartlar çok kısa. Dolayısıyla sana yazarken zorlanıyorum. Biliyorum dışarıda zaman baskısı yoğun. Çalışmaların, Ailen, Dostların yetişemediğini tahmin etmek pek zor değil. Ama zindan işte. Dışarıdan gelen gönderilerin Değeri benim için çok büyük. Özellikle sen gibi Değerli Dostların gönderileri büyük memnuniyet. Ama hayatın akışına dair "bir şeyler" olsa iyi olurdu = )

            Eskiden 7-8 saat okurdum. Gönderdiğin kitaplarını okudum. Bunaldıkça güç getirmekte zorlandıkça "Eylül kokusu"na sarıldım. "Dağlar en son tutuklanır" demişsin Ricat yollarında. Ama bugünlerde ilk tutuklananın dağlar olduğu söyleniyor. Gelecekte Ricat etmemiz halinde kendimizi vuracağımız doruklarda bırakılmayacak. Aynen "Akşam olunca” da dediğin gibi perde inmiş yüzlere, kurşun eriyor Kulaklara... Ne iyi etin de o kitapları yolladın. Tekrardan spas.

            Cezamın 3. yıldan az kaldı. Okuma saatlerini artıracağım diyordum. Ama bu aralar tümden

okumaktan kesildim. Muazzam bir bitkinlik hali.

            Sevinç Ay Heval kitap yolamış. Sanırım sizin aracılığınız ile. Kitapları henüz teslim alamadım. Kendisine de teşekkürlerimi mektup ile yolladım. Umarım eline geçmiştir.

            << Birgün buradan çıktığımda muhakak bir dımbışlı>> çayını içmeye geleceğim. Umarım sıcak ve demli çayın bulunuyordur. Ailem istanbulda ikamet etmekte. Belki de istanbula yolun düştüğünde Sana "Dımbışlı" çayı ben ikram ederim. Bak bu konuda el ayarım çok iyi. Abime Dostuma, yoldaşıma iyi bir çay ısmarlarım.

            Bu seferlik böyle oldum. muhakak daha iyi günlerimiz olacak. Daha iyi günlerde buluşmak dileğimler...

            Sılav u Rez??

 

2.Nolu T-Tipi C.İ.K.

            Bandırma

                        Balıkesir

 

            Nimet Çaçan