Barış Iğdız Giresun hapishanesinden yazdı

Tarih: 
Salı, 11 Nisan, 2017

Merhaba,

Satırlarıma başlamadan önce sevgi ve saygılarımı iletirim. Sana Giresun Cezaevinden yazıyorum. Bana gönderdiğin kart için teşekkür ederim. Aynı zamanda şiiri de çok beğendim. Ben şiir yazmayı beceremem; ama güzel anlam ifade eden şiirleri okumayı severim. Ben 14 yıldır cezaevindeyim. 6 yıl daha cezam kaldı.

Cezaevine girdiğimde ilkokul mezunuydum. Şimdi üniversite mezunuyum. Aslında üniversitenin bitmesine 2 ders kaldı. O dersleri de verdiğim zaman üniversite bitiyor. 4 yıllık iktisat bölümü. Cezaevine girdikten iki yıl sonra açık öğretime başladım. Önce orta, sonra lise, sonra da üniversite derken ilkokul mezunu olarak girdiğim cezaevinden üniversite mezunu olarak çıkacağım. Aslında bu durum bana şaka gibi geliyor. Olaylara mizahsal yönden bakmayı seviyorum. Sorunları aşmada faydası oluyor. Ben bu mektubu seninle tanışmak babında yazdım. İnşallah başını ağrıtmamışımdır.

Satırlarıma burada son veriyorum. Kendine çok iyi bak. Sevgi ve saygılarımı iletir; sağlıklı, huzurlu, mutlu günler dilerim.

Barış Iğdız

E Tipi Kapalı Cezaevi

Giresun