"Böğürtlen zamanı" nın yazarı açlık grevinde kritik aşamada

İZMİR - Açlık grevinde olan olan ‘Böğürtlen Zamanı’ kitabının yazarı Murat Türk ile Abdulvahap Şiyar Aydemir, Vahdettin Yalçıner isimli tutukluların sağlık durumunun ağırlaştığı belirtildi.

 

İzmir Ödemiş T T Tipi Cezaevi’nde açlık grevinde olan tutuklular arasında bulunan ‘Böğürtlen Zamanı’ kitabının yazarı Murat Türk ile Abdulvahap Şiyar Aydemir, Vahdettin Yalçıner isimli tutukluların sağlık durumunun ağırlaştığını belirtildi. 

 

Cezaevinde 1 Mart’tan bu yana açlık grevinde  bulunan oğlu Abdulvahap Şiyar Aydemir ile dün görüştüklerini aktaran baba Ahmet Aydemir, açlık grevindeki tutuklular üzerindeki baskıların arttığını ve yeteri oranda vitaminlerin verilmediğini söyledi. 

 

Anne Yıldız Aydemir ise, açlık grevi nedeniyle 13 kilo veren oğlu ile aynı koğuşta kalan ve 65 gündür açlık grevinde olan ‘Böğürtlen Zamanı’ kitabının yazarı Murat Türk ve Vahdettin Yalçıner’in sağlık durumları hakkında bilgi verdi.

 

Özellikle yazar Türk’ün burnundan sık sık kanama olduğunu aktaran anne Aydemir, “Kas ağrısından, mide krampından uyuyamıyorlar. Murat Türk, diğer tutuklulardan çok daha zayıflamıştı. Burnundan sürekli kanama oluyormuş. Her hafta onların gözümüzün önünde biraz daha zayıfladığını, eridiğini görüyoruz.  Sadece oğlum için değil, cezaevindeki tüm çocuklarımız için bu tecridin kaldırılması gerekiyor. Onlar içerde yatamıyorsa, bizler de evimizde uyuyamıyoruz. Uyku haram oldu” dedi. 

İlişkili İçerik