Bolu Hapishanesine Kitaplarımız Ulaşmış

Tarih: 
Cumartesi, 12 Mayıs, 2018

"Bizim burada 5 kitap sınırlaması devam ediyor. Örnegin en son gönderdiğin iki şiir kitabını yanımdaki
iki kitap ile değiştirerek alabildim. Haftalık gazeteler, aylık dergiler halen verilmiyor bize.
Telefon sorunumuz ’da olduğu gibi devam ediyor. Biz telefon açtığımızda daha konuşmadan hem bizim hem karşımızdaki ailemizin adımızı ve soyadımızı söylememizi “tıpkı askeri kışladaki tekmil verildiği gibi” dayatıyorlar. Bunun dışında 'da sorunlar devam ediyor fazla uzatmayayım."

M. Zeki DENİZ.
F Tipi Kapalı Hapishane A 12 / 35 Bolu

***

Sevgili Adil, ben iyiyim.
Fiziki bazı rahatsızlıklarım olsa ’da kendime çok dert yapmadan moral ve coşkumu hep yüksek tutuyorum. Zamanımın büyük bölümünü okumaya ayırıyorum. Özellikle Tarih okumayı çok seviyorum. Bununla birlikte, Marksizm ve Kadın mücadele tarihi ’de yoğun ilgi duyduğum ve okuduğum, hep okumak istediğim konulardır.
Bunun dışında, dostlardan, yoldaşlardan gelen mektuplara aksatmadan severek cevap oluyorum.
Bana yazdıkları her bir satıra büyük değer veriyorum. Senden belli aralıklarla bir kaç satırlada olsa güncele dair kendine dair kısa kısa paylaşımlarını bekliyorum. Sanırım senden çok şey istemiyorum. Ayrıca yazdığın yeni kitapların varsa paylaşabilirsin. Yazdıklarını severek okuduğumu bilirsin. Sizin kuşağınızın yazdıklarını çok önemsiyorum.
Yanılmıyorsam en son “ Hapishanelere Esinti Yollayalım” ve “ Arkası Yarın/Bir Ayrılık Hikayesi” kitapların çıkmış. Çalışmalarının barı ile devamını diliyorum. Umarım en kısa zamanda yeni yazdıklarını okuma şansım olur.
Bizim burada 5 kitap sınırlaması devam ediyor. Örnegin en son gönderdiğin iki şiir kitabını yanımdaki
iki kitap ile değiştirerek alabildim. Haftalık gazeteler, aylık dergiler halen verilmiyor bize.
Telefon sorunumuz ’da olduğu gibi devam ediyor. Biz telefon açtığımızda daha konuşmadan hem bizim hem karşımızdaki ailemizin adımızı ve soyadımızı söylememizi “tıpkı askeri kışladaki tekmil verildiği gibi” dayatıyorlar. Bunun dışında 'da sorunlar devam ediyor fazla uzatmayayım.
Sonlandırırken özgür yarınlarda “5 yıl sonra” buluşmak üzere. Şahsında tüm aileyi saygı ve sevgi ile selamlıyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.
İyi bakın kendinize.
Umutla sevgiyle kalın.
M. Zeki DENİZ.
F Tipi Kapalı Hapishane
A 12 / 35  Bolu