Bu 'gurur' AKP'nin: Cezaevlerinde annesiyle kalan çocuk sayısı 450

Poyraz Ali ve annesi Zeynep Bakır için özgürlük mücadelesi sürerken, Adalet Bakanı Bozdağ, "şu anda cezaevlerinde 450 civarında annesiyle kalan çocuğun bulunduğunu" söyledi.

Cezaevlerinde yüzlerce çocuğun yaşadığı sıkıntılara gözleri yuman AKP, "çocukların ihtiyaçları karşılanıyor" demeye devam ediyor. AA'ya konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Dışarıda kendilerini koruyacak kimsesi olmadığı için annesinin yanında cezaevinde kalan kaç çocuk var? Buna ilişkin bir düzenleme düşünüyor musunuz" sorusu üzerine, "Şu anda cezaevlerinde 0-6 yaş grubu arasında çocuklardan bazıları annelerinin yanında kalıyorlar. Yasa da buna izin veriyor. Gönlümüz arzu etmez bir çocuğun ve annesinin cezaevinde olmasına ancak böyle de bir gerçeğimiz var" dedi.

Çocukların bütün ihtiyaçlarının, Adalet Bakanlığınca karşılandığını ileri süren Bozdağ, "çocukların ihtiyaçlarının karşılanmadığına" dönük haberlerin gerçeği yansıtmadığını, Bakanlık olarak bu konuda hassasiyet gösterdiklerini iddia etti.

Bakan'ın bu açıklamalarına karşın cezaevlerinde çocukların yaşadığı sıkıntıyı geçtiğimiz hafta soL dergisinde gündeme getirmiş, Poyraz Ali'nin neler yaşadığını anlatmıştık.

Adalet derin uykudayken Poyraz Ali cezaevinde büyüyor...

Kaynak: haber.sol.org.tr

İlişkili İçerik