Çağrı: Açlık grevinin 37. gününde Osman Evcan'la dayanışmaya

Değerli basın mensubu ve dostlarımız,

Kandıra 1 No'lu F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan vegan-anarşist Osman Evcan, yarın, kendisine vegan (hayvansal hiçbir ürün içermeyen) yemek verilmediği için başlattığı açlık grevinin 37. gününü dolduruyor. Evcan için açlık grevi artık kritik bir evreye girdi, oldukça endişeliyiz. Ayrıca Osman Evcan'a destek için açlık grevine başlayan, Evcan'ın koğuş arkadaşı Hasan Çınar da mide hastası ve durum onun için de kritikleşiyor.

Evcan'la dayanışmak için Kandıra Cezaevi'nin önünde yapmış olduğumuz eyleme ve Adalet Bakanlığı ile yapılan tüm görüşmelere rağmen, cezaevi idaresi Osman Evcan'a vegan yemek vermemekte kararlı. Osman Evcan'ın dostları olarak, onunla dayanışmak ve cezaevi idaresinin bu keyfi tutumunu, harekete geçmeyerek işkenceyi onaylayan Adalet Bakanlığı'nın bu istikrarını protesto etmek amacıyla yarın saat 20:00'da Taksim Tünel Meydanı'ndan Galatasaray Lisesi önüne yürüyerek bir basın açıklaması gerçekleştireceğiz.

Protesto ve dayanışma eylemimize katılımınızı rica ederiz.

ABC İstanbul

Hayvan Özgürlüğü İnisiyatifi

TARİH: YARIN, 16,12.2015, Çarşamba

SAAT: 20:00

YER: Taksim Tünel Meydanı'nda Galatasaray Lisesi önüne yürüyüş

Vegan anarşist tutsak Osman Açlık grevinin 36. gününde. Koğuş arkadaşı siyasi tutsak Hasan Çınar da açlık grevinin 11. gününe girdi. Osman için açlık grevi artık kritik bir evreye girdi, ayrıca ona destek için açlık grevine başlayan Hasan Çınar da mide hastası ve durum onun için de kritikleşiyor.

Son gelen haberlere göre cezaevi yönetimi ve Kocaeli savcıları haklı talepleri kabul etmek yerine Osman'a grevi bitirmesi için bağıra çağıra baskı yapıyorlar. Osman ve Hasan kazanımlarını geri alana kadar sonuna kadar gitmeye kararlılar.

Bizler de Osman'ın ve Hasan'ın arkadaşları olarak onların kararlı direnişlerine dışarıdan destek vermek için sokağa çağırıyoruz.

Ve devletin her alanda yürüttüğü katliam, imha, inkar ve zulüm politikalarına karşı yüreği Osman, Hasan ve tüm direnişçilerle atan herkesi birlikte omuz omuza yürümeye çağırıyoruz.

https://www.facebook.com/osmanevcanaozgurluk/

http://sosyalsavas.org/tag/osman-evcan/

#OsmanEvcan