A. Celil Kaçmaz'a deniz kabuklarının biri verilmiş

Biliyon mu öykücük; Sen her birimizin ayrı olan öyküsüne birer paraf olmayı en ahengi şekliyle başardın. Esas güzel olan yanda budur işte. Dünya dolusu hayranın var senin, bu yüzden bravo derim sana :-) Ancak sen başarırdın bunu!

13.09.2013   Değerli ve de Dünyalar Güzeli Öykücüğümüz,

Merhaba..
 
   Göndermiş olduğun güzel fotoğrafını, armağan ettiğin " Deniz kabuğunu, Midye kabuğu ve değerli babanızın, " Haziran Direnişinin İlk Sonuçları " ile " Ayla Denizin Serenadı ve Temmuza Ağıt " isimli güzel mi güzel yorumları ve de " Yık Duvarları Çocuk..." isimli şiirini -kart-alalı iki hafta oluyor. Belki de daha fazla. Hemen cevap olamadığım için, özeleştirimi peşinen veriyorum izninle. Kabul eyle lütfen olur mu? 
   Babanın dediğine göre üç (3) parça imiş midyeler. Ama bir taneciği verildi bana (!). Biliyorsun, daha önce hediye ettiğin baloncukta verilmemişti ya; neyse... Önemli olan; senin çocukluğunu öteleyip biz " BÜYÜKLER" in dertlerine derman olmaya çalışmandır. Hakkını nasıl öderiz; inan bilmiyem şimdi...O minnacık kalbinin yüklendiği bu devasa yükü düşündükçe " Esas Büyük "ün bizler mi yoksa sen mi olduğu sorusu da bir türlü çıkmıyor akıldan, inan! Sanırsam fotoğrafında üzüntülü bir poz takınan köpeğinin hali de aynı soruya cevap bulamamasından kaynaklı diye inanıyom! " Acaba bu sahibem o kocaman adamların sorunlarıyla uğraşmaktan ne zaman vazgeçecek de azıcık benle ilgilenme - oynama zamanı bulacak?..." diye düşünüyor olamaz mı öykücüğüm? Eğer öyle ise, haklı bence :-) Çocukluk haklarını unutmuşa benzer gibi ilgileniyorsun biz....Oynama, eğlenme denizlere, parklara, sinemalara vb. gitme gibi haklarını bizler için - uğruna feda etmeye devam edersen, bizler için büyük iyilikler yapmış olacağın gibi, kendine de aynı ölçüde haksızlıklar etmiş oluyorsun, bilesin! Velakin, gene de bahsi geçen büyük iyiliklerin devamını isteyecek denli doyumsuz olduğumuzu da belirtmek isterim bir BÜYÜK'ün olarak :-)! Tabi, çelişkili bir istek bu, biliyorum. Hem var olan haklarından dem vuracağım, hem-ide o haklarını " görmez " den gelerek " Bizle ilgilen lütfen " manasına gelebilecek talepler sıralamaktan geri durmayacam! İşte bu hal, çelişkilerin Gergedanıdır bence :-) - en büyüğü yani.
   Biliyon mu öykücük; Sen her birimizin ayrı olan öyküsüne birer paraf olmayı en ahengi şekliyle başardın. Esas güzel olan yanda budur işte. Dünya dolusu hayranın var senin, bu yüzden bravo derim sana :-) Ancak sen başarırdın bunu!
   Biliyorum, hediyelerin karşılığı olmaz ... Ama keşke bu güzel hediyeciklerinle bize verdiğin büyük morale karşılık azda olsa seni güldürecek, eğlendirebilecek bir yeteneğe sahip olsaydım diyorum!. Ama nirdeee! :-) olsun be gülüm; yeteneksiz olsam da, seni güldürmeye çalışmak isterim... Sana hikayecikler dizerek bir şeyler anlatmaya çalışayım izninle diyorum :-) Sanırsam anlaştık, dimi.
 
 
                                                                               A. Celil Kaçmaz
 
İzmit postanesi
Adalet Şubesi
P.K: 145
KOCAELİ