Delice Hapishanesinden Mektup var

                                                           Delice 14.06.2017

Sayın Hocam,

Kartlarınızı alıyorum, eksik olmayın. Vesile ile hem Antakya’yı hem de Mersin’i, Mersin’de 1998’de Türkiye Şampiyonu olduğumuz günü hatırlıyorum. Mersin’e de ilk kez yolum düşmüştü… Güzel günlerdi.

Antakya’ya da çok gelmiştim, Türkiye Şampiyonu olamasak da ikinci olmuştuk, kaderde evlenmek varmış, ondan sonra her yıl gelir olduk. Küçük oğlum Tuna, Asi ile kardeş büyüdü neredeyse. Cumhuriyet Caddesini nasıl özlemez insan. Kendi halinde, sakin bir yerdi. İnşallah “Öğretmenevinin bahçesinde” sohbet etmek fırsatı buluruz. “Çaylarımızı yudumlarken…”

Mersin’de ne var ne yok? Hatır için de olsa arada Hatay’a yolunuz düşsün. 4 kitabın manası orada görünse gerek, insanlar belki barışı, dostluğu, kardeşliği, özetle sevgiyi hatırlarlar belki!

Gerçekten günümüzde de söze değil, hal ve tavıra, Mevlana’nın deyişiyle “tene değil, cana-öze” bakmak zamanı. -Hoşgörünün tabana vurduğu günümüzde! –

Güzel kartlarınız için yalnızca teşekkür edebiliyorum. Nasip olursa bir gün çaylarınızı “Kütahya’nın porselenlerinden” içersiniz, afiyetle.

Sitenizi başta çocuklarım, sonra da eş-dost ziyaret ediyorlar, bu haftada birkaç arkadaşıma yazdım. Size de vesile ile teşekkür ediyorum. “jestleriniz” için de ayrıca.

 

Sayın Hocam,

            Biz “Edebiyatçıların” yaptığı tek iş yazıp çizmek. Yazılacak bir şey varsa memnuniyetle… Özellikle sizin kısa, özlü ve etkileyici şiirleriniz başta. Gönlüm isterdi ki tüm fotoğraflarımı size yollayayım. Ama hele bir küçük oğlum şu 1. Olan fotoğrafı büyüttürüp bir yollasın da, diğerlerini ancak ben çıkınca yollarım. Neyse ki bu ay sonu ziyaretime gelirse 1. Fotoğrafa başlarım inşallah.

            Delice’de iyiyim şimdilik, yazmak çizmek vaktimi alıyor akşama kadar. Şu iki romanımı da bitirsem amacıma ulaşmış sayacağım kendimi… 11 ay kısa zaman değil… Çalışmama bağlı tabii.

            Yusuf ÖZDEMİR’i de, Erdal ASLAN’ı da ve de Mutluhan KARAKOYUNLU’yu da sevgiyle anıyorum.

            İyi dileklerim sizler için,

            Mayıs’ı beklemek de varmış kaderde… İnşallah bu da son haziran.

            Selam ve saygılar sunuyorum..

            Hoşça kalın Ramazan Bayramınızı da kutluyorum.

                                                                                                          Mehmet Yılmaz

 

 

*6 şiir ve

  2 isim yolluyorum size…