Duvarları Aşan Çizgiler Karikatür Sergisi Mersinli Sanatseverlerle Buluştu

İçel Sanat Kulübü'nde Cezaevlerindeki mahpusların zor koşullarda yarattığı eserlerden oluşan karikatürler büyük ilgi çekti.

"Duvarları Aşan Çizgiler adlı , özgürlük temalı karikatürler sergisinin açılışında konuşan Adil Okay,Hapishanelerde yaşanan hak ihlallerine dikkat çekmek,tecrit edilen mahpusların sesini duyurmak amacıyla bu projenin hazırlandığını söyledi. onlarca hapishaneye girilerek tutuklu ya da hükümlü olan ressam ve karikatüristlere ulaşıldığını, onların yaratıcılıklarını özgürlük temasında buluşturarak çizimlerinin istendiğini, üç ayı aşan uzun uğraşların ardından ulaşılabilinen mahpuslardan 20'sinin zor koşullarda yaratılan özgün karikatürlerini kendilerine yolladığını belirtti.

Okay, Duvarları Aşan Çizgiler karikatür sergisine emeği geçen Homur Mizah Dergisi çizerlerinden Aşkın Ayrancıoğlu,Atilla Atala,Canol Kocagöz ve Hüseyin Aslan'a karikatürlerim grafik çalışmalarını yapan Gonca Ocakcı ile sergi kitabının sayfa düzenini hazırlayan Tülin Şahin Okay'a, WKEMDG ve İHD'ye ve de adlarını sayamadığı kadar pekçok gönüllü arkadaşına teşekkür etti.Okay serginin İzmir ,Ankara,İstanbul ve diğer illerde de sergileneceği açıklamasında bulundu.

Sanat severlerin büyük ilgi gösterdiği sergide CHP 26 Dönem milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, İSK Başkanı Sedat Aydöner'in yanı sıra sanat, siyaset dünyasından pekçok kişi sergiyi izledi.Sergi hafta sonuna kadar sanat severlerle buluşmayı sürdürecek.

Salih Pala

Kaynak: MERSİN KENT HABER

 

İlişkili İçerik