Elazığ Hapishanesinden Mektup var: Yolladığımız Kitaplar Ulaşmış

Tarih: 
Perşembe, 10 Mayıs, 2018

“Tekrardan gönderdiğin kitaplar için ve duyarlılığın için teşekkür ediyorum. Eğer dışarıya ilişkin yazı yazmak sıkıntı olmasaydı bazı konularda gazete sayfanıza ilişkin son cezaevindeki uygulamalar üzerine yazı göndermek isterdim. Ama bazen normal mektup ve fakslar sakıncalıdır diye kurumda el konulup gönderilmeyebiliyor. (...) erkek kültürünün egemenleştirilmesi üzerine araştırma, istatistikleri içeren kurum ve kuruluşların alan çalışmaları, şiddete, tecavüze maruz kalmış ve intihar etmiş veya sürüklenmiş bilgi arıyorum. Bu kitaplar vb. kaynaklar okuyup da yanında olanlarda gönderebilirler.”

Sedat ALÇİÇEK

1 Nolu Yüksek Güvenlikli CİK E-3 ELAZIĞ

***

16.04.2018

           

            Sevgili Adil Merhaba.

            Her şeyden önce bu mekanlara baharın rengi, kokusu ve cazibesi uğramasa da düşünce, dil ve kalbimizin birbiriyle aheng içinde oluşu bizi duyguda, düşüncede ve kalpte baharlara salıyor ve baharı böyle yaşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle size ve dostlarınıza, bu süreçte topluma ve toplumun her alandaki sorunlara duyarlı olan kendi çapında emek ve mücadele veren demokratik herkese şahsınızda en içten selam, sevgi ve saygılarımı gönderiyorum.

            Gönderdiğiniz 05.03.2018 tarihli kitapları 06.04.2018'da alabildim. Her şeyden önce gönderdiğiniz kitaplar için ve duyarlılığınız için teşekkür ediyorum. Ayrıca kitaptan önce gönderdiğin kart da elime ulaştı. Kendi ellerinizle çekip gönderdiğiniz bahar fotoğrafı için ayriyeten teşekkür ederim. Gönderdiğim mektubu internette yayınladığınız için bir duyarlı dost daha kitap göndermişti.

            Şu an uygarlıktan günümüze kadar Egemen ve sömürü güçlerinin Erkekliği sistemlerle özdeşleştirip özne konumunda hep tutarda kadın, doğa ve tüm toplum değerlerine nasıl hükmettiği üzerine bir araştırmaya başladım. Tabi halen 30-35 ark. tekli odalarda tecritte tutuluyoruz. Birbirimizle kitap değiştiremiyoruz. Bu yönlü erkek kültürünün egemenleştirilmesi üzerine araştırma, istatistikleri içeren kurum ve kuruluşların alan çalışmaları, şiddete, tecavüze maruz kalmış ve intihar etmiş veya sürüklenmiş bilgi arıyorum. Bu kitaplar vb. kaynaklar okuyup da yanında olanlarda gönderebilirler. Tabi şu an kitap sıkıntım kalmadı. Ama tek kalmaktan kaynaklı zamanın bolluğunu değerlendirmek istiyorum. Aslında bu çalışmayı yarılamıştım defterim koliden cezaevi gönderdiğinde, kitaplarımla birlikte ıslatıldığından kullanılamaz hale getirilmişti.

            Sevgili Adil tekrardan gönderdiğin kitaplar için ve duyarlılığın için teşekkür ediyorum. Eğer dışarıya ilişkin yazı yazmak sıkıntı olmasaydı bazı konularda gazete sayfanıza ilişkin son cezaevindeki uygulamalar üzerine yazı göndermek isterdim. Ama bazen normal mektup ve fakslar sakıncalıdır diye kurumda el konulup gönderilmiyebiliyor.

            Tekrardan selam ve sevgilerimi gönderiyorum.

                        Kal esenlikle. Hoşçakalın.

            Sedat ALÇİÇEK

            1 Nolu Yüksek Güvenlikli CİK E-3 ELAZIĞ