Gazel Bulut'un çığlığı: Arjin'im doğum gününe annesine hasret giriyor...

Tarih: 
Salı, 28 Kasım, 2017

“03 Aralık kızımın ikinci yaş günü. Doğum gününde kızımın yanında olmayı bile bana çok görüyorlar. Tüm demokratik kamuoyuna duyarlılık çağrısında bulunuyorum. Yalnız ben değilim benim gibi çocuğuna hasret ya da benzer durumları yaşayan çok insan var. Bu yüzden demokratik kamuoyunun yüzünü hapishanelere çevirmesini istiyorum. Ve ben artık kızıma kavuşmak istiyorum.”

Gazel Bulut

Kampüs Kapalı Kadın Hapishanesi C 4

Tarsus - Mersin

***

14.11.2017

 

                Merhaba Sevgili Adil Okay,

                Öncelikle sizi ve sizin şahsınızda bizimle dayanışma içerisine giren tüm dostları selamlıyorum. Güzel kızım Çiğdem Arjin'ime kavuşma mücadelemde yanımızda olduğunuz ve desteklediğiniz için teşekkür ederim.

                Sizlerinde bildiğiniz üzere aylardır kızımı göremiyor kokusuna hasret yaşıyorum. Aylardır süren kızıma yakın bir hapishaneye sevk edilme çabalarım yeniden boşa çıkarıldı. Bu kez de sevk talep ettiğim hapishanelerin kapasitesinin dolu olduğu gerekçesiyle talebim reddedildi.

                Ülkemiz hapishaneleri hepsi aynı durumda neredeyse. Şuan tutulduğum Tarsus kadın kapalı hapishanesi de farksız değil. 10 kişilik koğuşlarda 20- 25 kişi kalıyoruz. Sürekli gelen yeni sürgünler ile sayımız gittikçe artıyor. Yetecek yatağımız yok yerde yatıyoruz. Tek kişilik elbise dolaplarını 4-5 kişi kullanıyoruz eşyalarımızı koyacak yerimiz yok. Buradaki durumumuz böyleyken sevk taleplerimizin sürekli engellenmesi tamamen keyfi bir uygulamadır. Sevk talep ettiğim hapishaneler incelenirse hiç birinin kapasitesi şuan bulunduğum hapishane kadar dolu değil. Bunların araştırması yapılabilinir.

                Önümüzdeki sekiz yıl boyunca hapishanede olacağım. Tek isteğim kızıma yakın bir hapishanede olmak. Zaten hak etmediğimiz cezalar yüzünden ailemizden sevdiklerimizden koparıldık. Hapishanede olacaksak eğer bunun ailemize, sevdiklerimize yakın yerlerde olması gerekiyor. Kış aylarına giriyoruz, benim bebeğim bu soğuklarda beni görmek için İstanbul’dan gelmesi gerekiyor. Gelebilse bile kızım yüzüme bakmak istemiyor. Annesinin onu terk ettiğini düşünerek bana küsmüş. 24 Ekimde yapılan açık görüşümüzde kızım kalabalıktan ve beni uzun süre görememenin vermiş olduğu yabancılıktan sürekli ağladı kucağıma gelmek istemedi. Bu bir anne için ne kadar acı bir durum anlıyorsunuzdur.

                03 Aralık kızımın ikinci yaş günü. Doğum gününde kızımın yanında olmayı bile bana çok görüyorlar. Tüm demokratik kamuoyuna duyarlılık çağrısında bulunuyorum. Yalnız ben değilim benim gibi çocuğuna hasret ya da benzer durumları yaşayan çok insan var. Bu yüzden demokratik kamuoyunun yüzünü hapishanelere çevirmesini istiyorum. Ve ben artık kızıma kavuşmak istiyorum.

Sevgilerimle

Gazel Bulut