Gazeteci Engin Aydınalp'ten mektup var

Tarih: 
Cumartesi, 11 Mayıs, 2019

Gön: Engin Aydınalp   T Tipi Kapalı Cezaevi   A-6 Bafra/SAMSUN

02.05.2019

            Adil Okay hocam merhaba, İyi olmanız dileğiyle selam ve saygılarımızı iletiyorum. Aile fertlerine de selamlarımızı iletirseniz sevinirim.

            Nasılsınız hocam, umarım iyi ve sıhattesinizdir. Size bir süre önce bir mektup daha yollamıştım, kitaplar için teşekkür etmiştim. Aldınız mı acaba? Orada bir kitabınızı (Arkası yarın) bazı gerekçeler ileri sürerek vermediklerini ifade etmiştim, doğrusu bütün girişimlerimize rağmen vermediler de. Müstehcen kelimeler varmış! İran'da yaşıyoruz ya...

            Değerli hocam,

            Takip ediyorsunuzdur, biz de birkaç aydan beridir süresiz açlık grevindeyiz. İki gün önce ölüm orucuna dönüştürüldü.

(…)

Devletin yaklaşımı bu şekilde devam eder ve çözüm geliştirilmez ise, üzülerek söylüyorum ki yine zindanlardan devrimcilerin tabutları çıkmaya başlayacak. Ağır bedel olacak ama, ülkenin durumu göz önünde bulundurulduğunda başka çıkar yol da görünmüyor maalesef. Umuyorum ki ölümler yaşanmadan çözüm bulunur ve gerekli adımlar atılır. Takip ettiğinizi bildiğimden uzatmayacağım.

            Arkadaşların durumları iyi sayılır. Tabi ilk grupta girenlerin durumları kritik tabi. Aşırı kilo kaybı var ve birçok rahatsızlık başlamış durumda, onlarınki 4 ayı geçti. Son girenlerin de iki ayı geçti, tabi bunlar da tüm arkadaşlar oluyor. Benim durumum bazı rahatsızlıkları saymazsak iyidir. Bol bol okuyorum. Şu an elimde Hindistan'ı anlatan "Bu Gece Özgürlük" kitabı var. Güzel bir çalışma. Mümkün oldukça kalan zamanı okumakla geçirmeye çalışıyorum.

            Sanıyorum siz de yoğunsunuzdur şimdi. O kadar çalışma yaptığınıza göre, boş duramazsınız. Başarılar dileyeyim tekrardan. Çayın da kokusu geldi, arkadaşlar çağıtıyor. Sizin yerinize de bir tane içerim.

            Kendinize iyi bakın. Tekrardan selam ve saygılarımızı gönderiyorum.      

                                   slav û rêz

                                   Engin Aydınalp

                                   Bafra Cezaevi

 

 

İlişkili İçerik