GÖRÜLMÜŞTÜR EKİBİ ve MERSİN İHD ŞUBESİ’NDEN ÇAĞRI

GÖRÜLMÜŞTÜR EKİBİ  ve  MERSİN İHD ŞUBESİ’NDEN ÇAĞRI

GÖRÜLMÜŞTÜR EKİBİ ve MERSİN İHD ŞUBESİ ÜYELERİ OLARAK POLİTİK TUTSAKLARA YENİ YIL MESAJI YOLLAMAK ÜZERE BULUŞACAĞIZ. SİZLERİ DE ARAMIZDA GÖRMEK İSTİYORUZ.

ONLAR İÇİN ÖZGÜN OLARAK HAZIRLADIĞIMIZ KARTPOSTALLAR, ADRESLER, ZARFLAR SİZİ BEKLİYOR.

DİLERSENİZ YANINIZDA İLİŞKİNİZ OLAN TUTSAK ADRESLERİNİ GETİREBİLİR -, DİLERSENİZ ADRESLERİ ETKİNLİK GÜNÜ BİZDEN ALABİLİRSİNİZ.

"Bir seslenişimiz de, ‘Uzun zamandır elle mektup yazmadım, nasıl yazacağımı, başlayacağımı bilemiyorum’ diyen arkadaşlara. İnanın ki ne yazsanız onlar için moral olur. Günlük yaşantınızdan bir kesit yazıp yollamanız yeter. Kuru ajitatif söylemlere gerek yok. Zaten bu insanların her biri oturup bildiri yazacak kapasiteye sahip. Bu anlamda 10 yıldır 20 yıldır içeride olan insanlara dış dünyadan haber vermek, günlük yaşantı hakkında bilgi vermek, paylaşmak da çok önemli. Örneğin birçok hastalığı olan politik tutsaklar bile yazarken yol gösterici, ufuk açıcı cümleler kuruyorlar. Ancak “dışarısı” (yani sizler-bizler), onlarla yeterince dayanışma gösteremediğimiz takdirde: İşte o zaman onlar tecrit üzerine tecride mahkum edilmiş olacaklar.

Bir kartpostalla da olsa, bu dayanışmaya katılabilmeniz umuduyla.

GÖRÜLMÜŞTÜR EKİBİ                      MERSİN İHD ŞUBESİ