Hakan İnci 17 Yaşında İşkence Altında

Perşembe, 20 Ekim, 2016

"Burayı da bir ay içerisinde Gazi gibi yapacağız"

Hakan İnci 17 yaşında bir çocuk. Maltepe Cezaevi'nde ve bugün 13 gündür açlık grevinde. Camı kırık bir hücrede tutuluyor. Gardiyanlar tarafından işkence görmüş, vücudunda morluklar var. Kitapları verilmiyor, mektupları verilmiyor. Epilepsi hastası. Avukatı darp edildi, parmakları kırıldı, kafası yarıldı.

 

Konuyla ilgili DİHA'nın haberi:

İSTANBUL (DİHA) - Maltepe Çocuk Cezaevi’nde işkence gören kardeşi Hakan İnci için ağabeyi Ulaş İnci ve DEV-GENÇ üyeleri tarafından başlatılan açlık grevi eylemine polis saldırdı.

Maltepe Çocuk Cezaevi'nde işkenceye maruz kaldığı için açlık grevine başlayan 17 yaşındaki Hakan İnci'nin ağabeyi Ulaş İnci, kardeşinin talepleri karşılanıncaya kadar bir grup DEV-GENÇ üyesi ile birlikte süresiz dönüşümlü açlık grevine girdi.

Açlık grevini başlatan kitle çadır kurmak isterken, polis saldırısıyla karşılaştı. Çadır kurmalarına izin vermeyen polis, gençlere plastik mermi ve gaz fişekleriyle saldırdı.

Müdahale esnasında polis, açlık grevi eylemcilerini, "Burayı da bir ay içerisinde Gazi gibi yapacağız" şeklinde tehdit etti.