Halkımız bu karanlığı da – büyük bedeller pahasına aşacaktır. 

Tarih: 
Salı, 7 Ağustos, 2018

MERHABALAR

SEVGİLİ GÖRÜLMÜŞTÜR’LÜ DÜŞDAŞLAR;

Kandıra diyarından, Kartepenin eteklerinden, Torosların eteklerine kömünar selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Her birinizi özlem ve coşku ile sımsıkı kucaklayıp öpüyorum.

               Her şeyin yeni Osmanlı rejimine, 2. Abdül Hamit ‘in KHK ‘larına rağmen gönlünüzce yaşanıyor olmasını diliyorum.  Ben de, bizler de iyiyiz.

               Zulüm en çok bizim için, biz de acı patlıcana kırağı çalmaz diyerek geçiniyoruz. Yaşar Kemal ‘’ Zulmün artsın. ‘’ diyelim ama hep beraber de karşı direnişi örelim. Nice şahlar, sultanlar geçmiş şu toprak anadan bir eksik bir fazla fark etmez …

               Sevgili Düşdaşlar gönderdiğiniz kitapları aldım. Ama aklınızda bulunsun kitap armağan etmek isteyen olursa benim payıma daha çok felsefe temalı kitaplar tercih edilirse makbule geçer. Emek ve çaba daha faydalı kullanılmış olur! Hediyenin de siparişi mi olur? Diyen düşdaşlar olabilir. Haklılar olmaz! Ama ben düşdaşlığın samimiyetine sığınarak aklılarında bulunsun diyorum. Sonuçta birine bir armağan aldığımızda da düşünürüz acaba ne alsam daha çok hoşuna gider değil mi? işte ben o soruya sesli yanıt vermiş oluyorum J

               Seçim sonuçlarına tüm halkımız gibi ben de üzüldüm. Ama ben daha çok yapılan hırsızlığa tepkisiz kalınması, sineye çekilmesi yanına üzüldüm.  Analizime göre en az % 10 oranında sanal oy yazıldı. AKP ve MHP hanesine  %5+ %5 şeklinde kardeş payı ettiler. Seçimi de ‘’AA ‘’ İLE çaldılar. Halk tepki vermeyince de B ve C planlarına da gerek kalmadı. Bu kadar kolay olmasına AKP ‘liler bile şaşırmıştır. Halkımın bir kısmı kulluk kültürünü daha aşamamıştı. Bir kısmı epey tepki duyuyordu ama daha tepkililerde tam özgür birey olamadıkları için ‘’gel-git ‘lif ruh ‘’ durumu yaşıyor. Esas iş ise öcülerin tarihi rollerini aşmayıp ön açmaması, yol göstermemeleriyle alakalı. İşte ben en çok bu tabloya üzüldüm. Yoksa çalmaların baş ustası olduklarını sağır ve kör sultanlar bile biliyor.

               Halkımız bu karanlığı da – büyük bedeller pahasına – aşacaktır.  Başka yolu da yoktur. Seçim çalışması ve atmosferi doğru okunursa halkımın mobilize olmaya yatkın olduğu ona öncülük edecek ısrarlı öncülere ihtiyaç olduğu görülür. Bu gerçeklikle yeni döneme hazırlanmak lazım. Bu yönlü çaba ve çalışması olacak tüm düşdaşlara sonsuz başarılar!  Tüm kalbimizle yanlarında olduğumu bilmelerini isterim.

               Özgür gelecekte görüşmeye değin sağlık direnç ve umutlu kalalım. Asla düşsüz kalmayalım.

İYİKİ VARSINIZ! HEPİNİZ VAR OLUN!

SEVGİLERİMLE

HAYDAR SÖNMEZ

2 NOLU F TİPİ HAPİSHANE C 102

KANDIRA /KOCAELİ