HAPISHANELERDEKİ İŞKENCELERE SON VERİLSİN!

 

"Yapılan saldırı sırasında tutsak Dilek Geçgin’in vajinasına tekme atılmıştır. Tutsakların hücreye atılmasından sonra kaldıkları koğuş arama adı altında talan edilmiş, tutsakların kişisel eşyalarına el konulmuştur. Yapılan bütün bu saldırı ve işkenceler sırasında hapishanenin 2. Müdürü orada bulunmuş ve saldırı bizzat 2. Müdürün gözetiminde yapılmıştır."

OHAL’in kaldırılmış olmasına rağmen hapishanelerde OHAL döneminde tutsaklara yönelik keyfi uygulamalar işkenceler ve baskılar devam etmekte, her türlü hakları gasp edilen tutsaklar uygulamalara karşı çıktıkları zaman işkencelerin hedefi haline geliyorlar. Bunun son örneği dün Bakırköy Kapalı Kadın Hapishanesi'nde yaşandı.

Bakırköy Kapalı Kadın Hapishanesi'nde kalan Esin Kavruk’tan hukuksuz bir şekilde DNA örneği alınmak istenmiş. Esin Kavruk’un polise teslim edilmesine karşı çıkan koğuş arkadaşlarının tamamı jandarma ve gardiyanlar tarafından darp edilerek hücrelere atılmıştır. Saldırı sırasında yaralananların tedavileri hastanede yapılmıştır. Yapılan saldırı sırasında tutsak Dilek Geçgin’in vajinasına tekme atılmıştır. Tutsakların hücreye atılmasından sonra kaldıkları koğuş arama adı altında talan edilmiş, tutsakların kişisel eşyalarına el konulmuştur. Yapılan bütün bu saldırı ve işkenceler sırasında hapishanenin 2. Müdürü orada bulunmuş ve saldırı bizzat 2. Müdürün gözetiminde yapılmıştır.

Devrimci Tutsakların İradesini Baskı, Tecrit İşkence ile teslim alamadınız alamazsınız. Hapishanelerde yapılan Baskıya, Tecrite, İşkenceye son!

TUTSAKLARLA DAYANIŞMA İNSİYATİFİ

İlişkili İçerik