Hasta Tutsak Adnan Öztel Kitap Yasağına İsyan Ediyor

Tarih: 
Çarşamba, 28 Mart, 2018

Okumak- yazmak derken iki aydır dışardan gönderilen kitaplar bize verilmiyor. Çok can sıkıcı bir durum içerde insan kitap okumasa napacak? “

 

Adnan Öztel

1 No’lu F Tipi Hapishane C-96

TEKİRDAĞ

 

 

Saygı değer Adil Okay,

En son 26 Aralık tarihli kartını almıştım. Sağ olasın var olasın. Bizleri hiç yalnız bırakmadın. İlgin, duyarlılığın için kucak dolusu teşekkürler.

 

Yeni yıl kartında “2018'de dışarıda buluşmak, söyleşmek dileğiyle” yazmışsın. Güzel dileğine katılmamak olanaksız. Umarım hapislik uzun sürmez ‘de bu dileğin gerçekleşir. 2018 sonunda onbeşinci yılıma giriyorum içeride. Kalan yılları da dışarıyla, sizlerle birlikte geçireceğim, okuyarak yazarak.

 

Okumak- yazmak derken iki aydır dışardan gönderilen kitaplar bize verilmiyor. Çok can sıkıcı bir durum içerde insan kitap okumasa napacak?

 

Biliyorum insancıl el yayınlarından bana bir roman gönderecekti. Ben de o romanı çözümleyecektim akademik bir çalışmaydı. İçeriden benim de katkım oluyordu. Şimdi bu çalışma baltalandı. Yaratıcılık üreticilik adına bir hiç olmadık engeller konuyor. Ama duracak değiliz. Çalışmaya üretip yaratmaya devam...

 

Gazetede okudum “Fotoğraf Köprüsü” adlı projenin ikinci bölümünün sergisini açmışsınız. Emeği geçenleri kutlarım, takdirlerimi senin aracılığınla iletmek istiyorum.

İlişkili İçerik