Hasta Tutsak Adnan Öztel'den mektup var

Tarih: 
Cuma, 14 Ekim, 2016

“Siz değerli dostların dayanışması biz içeridekileri sevindiriyor... Deniz kenarında pembe çocuk ayakkabısı olan fotoğraf çok güzeldi. Denizi çok özlemişim. Öyle böyle değil. Havalar serinleyince de grip salgını başladı. Ben Behçet Hastası olduğumdan bende ağır seyrediyor...  Burada koğuş bir ara 20 kişiye çıktı. Yerlerde yatıyorduk.”

Adnan Öztel

T Tipi Kapalı Cezaevi 

Bafra-SAMSUN

 

***

Merhaba Saygıdeğer Adil Okay,

 

8 Eylül tarihli mektubunuzu 23 Eylül’de bu şehrinde aldım. Teşekkürler. Siz değerli dostların dayanışması biz içeridekileri sevindiriyor. İçerideki arkadaşlar için yaptığınız çalışmalar çok değerlidir. Çok takdir ediyoruz. Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

Mersin’de oldukça yoğun tutuklamalar oluyor. Ülke genelinde yaşanan OHAL’i kaygıyla yaşıyoruz. Hapishanelere de yansıması oldu oluyor. Ama herşeye rağmen moralimiz yerinde, bulunduğumuz mevzilerde mücadeleye omuz vermeye çalışıyoruz.

Sağlık sorunlarım beni oldukça zorluyor. Bu yaz çok sıcaktı. Her bakımdan sıcaktı. Çok zorlandım. Havalar serinleyince de grip salgını başladı. Ben Behçet Hastası olduğumdan bende ağır seyrediyor. Bütün üst solunum yolunu tıkıyor. Bir aydır sırtüstü yatıyorum. İlaç alamadım. Doktora çıkarmadılar.

Burada koğuş bir ara 20 kişiye çıktı. Yerlerde yatıyorduk. Normalde koğuş 10 kişilik 6 ranza atmışlar. 16 olmuş Fetöcüler gelince 20’ye çıkmıştık. Şimdi 16 kişiyiz. Görüşleri iki ayda bir kereye indirdiler.

Bu ayki görüş bayram görüşüydü. Hep hak gaspı yaşıyorduk bayram görüşünde. Çünkü akrabaları almıyorlardı. Onu iptal edip normal görüş verdiler ama yeğenlerimi yine içeri almamışlar. Görüşler çok kalabalık geçiyor. İzdiham yaşanıyor. Gürüşmeci sayısı 4’le sınırlandırıldı.

İMECE Tv. ve Gündem Gazetesi yok artık. Çekpas sapları yarıya kısaltıldı. Vs. vs. basından biliyorsunuzdur diye yazmıyorum.

Bu koşullarda kitabımın son eklemelerini de yazdım. Çalışmayı bitirdim. Benden çıktı artık. Çıkınca sana da göndereceklerdir.

Gönderdiğiniz üç kartı aldım. 1 Eylül şiiriniz de güzeldi. Süleyman Okay neyiniz oluyor? Şiirleri güzel. Hiç duymamıştım.

Fotoğrafçı arkadaş Arzu Aybat’a mektup yollamıştım. Mektubumu alıp almadığını merak ediyorum. Kendisine selam ve sevgilerimi yolluyorum. Bizim ikinci sergi kitapçığı çıktı mı acaba? Bir de hasta tutsaklarla ilgili bir kitapçık çıkarmışsınız, orada ben de geçiyormuşum. Bana da o kitapçığı gönderir misiniz?

Kartın birinde parmaklarını açan Öykü mü? Deniz kenarında pembe çocuk ayakkabısı olan fotoğraf çok güzeldi. Denizi çok özlemişim. Öyle böyle değil.

 

Dostlukla sımsıkı kucaklıyorum.

Sevgilerimle

 

Adnan Öztel

25.09.2016

İlişkili İçerik