Hasta tutsak Resul Baltacı'dan yeni mektup var

Sevgili Adil Merhaba
   İyi olmanızı diliyorum, size ve değerli aile fertlerinize selamlar sevgiler yolluyorum. Gönderdiğiniz kitap ve dergiyi aldım. Çok çok teşekkür ederim. Ne kadar sevindiğimi tahmin edersin. Bu içtenliğin bana manevi anlamda çok güç ve moral verdi ve veriyor. "Yirmibeşinci saat" şiir kitabın hakkında dergi diğer kitaplarında bilgi sahibi olmuştum. Şuan elimde okuyorum. Yüreğine sağlık. Hülya Taydaş yaşayan şiirler kitabı ise ilk kez gördüm. Bir iki gün içinde hepsini okurum. "15 ve 16 Haziran Direnişimiz" kitabına ise bir göz attım. Tanıdık birçok kişi var içinde, kısaca bu anlamlı desteğin sadece bana değil buradaki tüm arkadaşlara oluyor. Arkadaşlar da okuyorlar.
   Sevgili Adil, Ramazan Bayramı vesilesiyle size yazacaktım, baktım bu Bayram sürprizini siz bana yaptınız. Bende hemen size yazmak ve hem teşekkürlerimi sunayım hem bayramınızı kutlamak istedim. Bir bayramı daha duvarlar arasında karşılıyoruz. Bizler toplumsal özgürlük, mutluluk ve eşit onurlu beni, umudumuzu hep diri tutuyoruz. Bu güzel ve dost duygularla sizin, Tülin arkadaşımın ve sevgili yeğenim Öykü'nün Ramazan Bayramı kutlu olsun diyorum.
   Bu arada genel bireysel ve özellikle sağlığın nasıldır. Çok yoğun olduğun ve yorulduğunu da biliyorum. Kendine dikkat etsen çok iyi olacak. Ben ve bizlerde iyiyiz. Birçok arkadaşın hala iletişim cezaları var. Benimde var, şuan benimki etkinliklerden men cezası var. Bir ara sağlığımla ilgili İZMİR İHD şubesine başvurdum ve beni tedavi ettirmiyorlar dedim. Birkaç yıldır bel fıtığı var. İHD mektubumu Adalet bakanlığına göndermiş. Adalet bakanlığının İHD'ye verilen cevap ne kadar komik olduğunu bir görseydin. Çünkü İHD bana mektupla Adalet bakanlığının cevabını da göndermiş. Tam bir yıl Ali ağa, Bergama Devlet Hastanesi ve Yeşil Yurt Hastane üçgeninde beni götürüp getirdiler ve hiçbir tedavi uygulamadılar. Normal fizik tedavi görmek gerekiyordu onuda yapmadılar birçok bahane öne sürdüler. Şu an yaz mevsimi olduğu için iyi görünüyorum. Zaten hiçbir rahatsızlığıma çare olmuyorlar. Şeker gibi hap veriyorlar onları da kullanmıyoruz. Zaten birçok arkadaş ağır hastalığından dolayı yaşamlarını yitirdiler.   
   Bunun dışında genel durumumuz iyidir. Hacer arkadaşa da bir mektup yazdım. Görüşürseniz selamlarımı iletirsen sevinirim. Bir daha duyarlılığın için teşekkürlerimi sunuyorum. Kendinize çok çok iyi bakın. En sade dost duygularla kucaklıyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Özgürce kalın.

Sevgilerimle
Resul Baltacı

2 Nolu T tipi Kapalı Cezaevi
A-2 Şakran. Aliağa
İZMİR