HASTA TUTUKLU NECMAN ÖNER'İN ÇOCUKLARININ FERYADI

Necman Öner; Hakkari'de ikamet etmekte 6 çocuk babası. ayrıca anne babasına ve sakat kardeşine bakmakla yükümlü. En büyük çocuğu 16 yaşında ve bütün çocukları okumakta okul masraflarını ev masraflarını 3 ayda bir verilen maaşla eşi karşılamakta. Çocukları ve ailesi mağdur Necman cezaevine düşmeden önce sürekli kalp rahatsızlığı mide rahatsızlığından dolayı hastanelerdeydi.

Necman Öner, 2011 haziranında tutuklanarak van cezaevine götürüldü. yaklaşık 1 yıl boyunca tutuklu olarak mahkemeleri devam etti. Sürekli olarak düşüp bayılıyordu ve Van araştırma hastanesine götürülüyor ve sadece hap veriliyordu. Haplardan dolayı midesinde delik oluştu, yediklerini kusmaya başladı. Kalp rahatsızlığı gün geçtikçe daha da kötüleşti. 2- 3 defa ameliyat masasına götürüldü. Ameliyatın riskinden dolayı ameliyat olmak istemedi. Bu arada 7,5 yıl cezaya çarptırıldı.

Yaklaşık 1 ay sonra Van'dan Trabzon cezaevine nakledildi. Ayda bir görüşüne giden ailesi Trabzona sevkedildikten sonra maddi imkansızlıktan dolayı onu 1 yıldır göremiyor. Sadece 10 dakikalık telefonla görüşüyorlar. Çoğu kez hepsi konuşamıyor. Bizler onun çocukları olarak sizlere sesleniyoruz. Allah rızası için sesimize kulak verin babamızı tekrar aramızda görmek istiyoruz. Her çocuk gibi bizler de babamızla olmak istiyoruz. Çocukları babalarıyla birlikte gördüğümüzde içimiz yanıyor, ağlıyor, psikolojimiz bozuluyor. Bizim isteğimiz ne para ne pul, sadece babamızı istiyoruz. Sesimizi duyun Lütfen bunu insanlık namına paylaşın......

E TİPİ KAPALI CEZAEVİ BAHÇECİK MAH. B-9 KOĞUŞU TRABZON yolladığımız fotoğraflarda babamızın cezaevine düştüğü ilk ve son hali görülmektedir.

İlişkili İçerik