Hatay’da mahpus karikatüristlerin eserleri sergileniyor: Duvarları Delen Çizgiler

Hapishanelerde yaşanan hak ihlallerine dikkat çekmek ve tecrit edilen mahpusların sesini duyurmak amacıyla düzenlenen “Duvarları Delen Çizgiler” sergisi Turunçlu Defne Evi'nde Hataylılarla buluşuyor

Hatay’da mahpus karikatüristlerin eserleri sergileniyor: Duvarları Delen Çizgiler

Görülmüştür İnisiyatifi’nin hazırladığı 21 mahpus karikatüristin eserlerinden oluşan sergi, İnsan Hakları Derneği Hatay Şubesi’nin katkılarıyla 3 Mayıs Cuma günü Turunçlu Defne Evi’nde açıldı.

Tutuklularla dayanışmak için hazırlanan sergi, 03-06 Mayıs tarihlerinde 13.00-18.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

Özgürlük temalı mahpus karikatürleri

Hapishanelerde yaşanan hak ihlallerine dikkat çekmek ve tecrit edilen mahpusların sesini duyurmak amacıyla düzenlenen sergide, mahpusların zor koşullarda yarattığı eserlerden oluşan 80 karikatür yer alıyor.

Görülmüştür Ekibi’nin kurucularından Adil Okay, hazırladığı “Duvarları Delen Çizgiler” projesinin amacını “hapishanelerde sayıları her geçen gün artan tutuklu ve hükümlünün varlığını dışarıdakilere yeniden anımsatmak ve içeridekilerin rakamlardan ibaret olmadığını göstermenin yanı sıra plastik sanatlarla ilgilenen mahpusların kendilerini ifade olanağını sağlayabilmek” olarak nitelendirdi.

İlişkili İçerik