İtirafçı tanığın sözleriyle müebbet hapis cezası alan Mustafa Koçak, 33 gündür açlık grevinde

Pazartesi, 5 Ağustos, 2019

Müebbet hapis cezası alan Mustafa Koçak, 33 gündür açlık grevinde. Hapishane idaresi, mektuplarına el koyuyor.

 

Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın rehin alınması eyleminde, eylemcilere silah temin ettiği iddiasıyla Mustafa Koçak, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı. Koçak, adil yargılanma hakkı için 3 Temmuz’dan bu yana açlık grevinde.

Açlık grevinin 33’üncü gününde olan Koçak, gazeteciler, aydınlara ve insan hakları savunucularına durumunu anlatmak için yazdığı mektupların hapishane yönetimi tarafından engellendiğini; kendisine gönderilen mektupların da yine idare tarafından verilmediğini ifade etti.

Berk Ercan, “Köftecide bana söyledi” demişti

19 Temmuz 2017 tarihinde ilk ifadesini veren ancak ilk ifadesinde savcı Mehmet Selim Kiraz’ın rehin alınmasına ilişkin herhangi bir bilgi vermeyen Berk Ercan, 25 Ağustos 2018’deki ifadesinde “Talebiniz üzerine önceki ifadelerimde ismini verdiğim Mustafa Koçak hakkında ayrıntılı beyanda bulunacağım” ifadelerine yer verdi ve şunları söyledi:

“Köftecide yemek yiyip sohbet ederken, örgütün eylemlerini ve stratejilerini konuştuğumuz esnada kendisi Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesi olayında kullanılan silahı kendisinin temin ederek Şafak Yayla’ya verdiğini bizzat söyledi”

Kaynak : Gazete Yolculuk

İlişkili İçerik