Kanser hastası Baymış, ATK’nin raporunu bekliyor

"Şakran Cezaevi’nde kanser hastalığına yakalanan ve 9 Mayıs’tan bu yana kemoterapi tedavisi gören tutuklu Nihat Baymış, İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek cevabı bekliyor.

İzmir Şakran T Tipi 4 Nolu Cezaevi’nde 6 yıldır tutulan lösemi hastası Nihat Baymış, 9 Mayıs’ta kaldırıldığı İzmir Yeşilyurt Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kemoterapi tedavisine alındı. “Güvenlik” altında 20 gün hastanede tedavi gören Baymış’ın bu sabah saatlerinde 3 gün daha sürecek tedaviye alındığı belirtildi. Ağabeyi Vedat Baymış, kardeşinin durumunun ilk günkü duruma göre daha iyi olduğunu söyledi.

RAPORU BEKLİYOR

Kardeşinin vücudunda meydana gelen şekil bozukluklarının daha iyi olduğunu belirten ağabey Baymış, 28 Nisan 2018’de cezası bitecek olan kardeşinin serbest bırakılmasını istedi. Yine cezaevinden gelen bir heyetin kardeşinin "Kalan cezasını dışarıda geçirmesi yönünde cezaevi değerlendirme heyetinin onay verdiği" yönünde bilgi aktardığını aktaran ağabey Baymış, bir haftayı aşkın süredir İstanbul Adli Tıp Kurumu’na raporların gönderildiğini ve cevap beklediklerini söyledi. Ağabey Baymış, İstanbul Adli Tıp Kurumu’nun bu konuda vermesi gereken raporun “Cezaevinde kalamaz” yönünde olması ve öncelikli olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. "

Dihaber