Kayseri kadın hapishanesinden mektup var: Yeni yıl dilekleri ve kitap talebi

“Artık 2023 yılına girdik, çok hareketli bir yıl olacağı kesin. Mevcut düzenin kendi kendini yok oluşa sürüklediği ve artık içerisinde bulunduğumuz kaosun son bulduğu/bulacağı bir yıl olacak. Bizler de bu yeni yılla beraber “güvertedeki tüm pisliklerin:)” fırtına ile beraber denize dökülmesini umut ediyoruz.”

Beritan ANAHTAR . Kadın Kapalı Cezaevi. BÜNYAN- KAYSERİ

 

16.01.2023

Merhaba Adil Abi,

            Çok uzun zaman oldu iletişimimiz kapalı. Umarım iyisinizdir. Size en son Kayseri’ye sürgün geldiğimde yazmıştım ve maalesef sizin gönderdiğiniz mektuplar da elime ulaşmayınca kopukluk başladı. Ne yazık ki Kayseri iletişim konusunda oldukça sıkıntılı bir yer. Taahhütlü mektup ve APS olmayınca hiçbir mektup adresini bulamıyor. Bütün bölge PTT’lerine tek tek yazdım ve gelen-giden mektuplarımın akıbetini sordum, gelen tüm cevaplar “herhangi bir mektup kaydına rastlanmamıştır” dan öteye gitmedi.

Şimdi ise daha büyük bir engel çıktı karşımıza; mektup fiyatları her gün zamlanıyor, bunun yanında bir de cezaevinde bulunan arkadaşlarımıza iki kişi aynı zarfta mektup çıkartamıyoruz, bu da koşullarımızı oldukça zorluyor. Yani kendimiz de ayda en fazla bir mektup çıkartabiliyoruz, bu kısıtlamayı uygulamak zorundayız, başka türlü olmuyor. Bu nedenle bir mektuba cevap yazmak ayları bulabiliyor. Size de yılbaşı için yazdığım mektup elimde kalınca oturup yeniden yazmaya karar verdim:)

Artık 2023 yılına girdik, çok hareketli bir yıl olacağı kesin. Mevcut düzenin kendi kendini yok oluşa sürüklediği ve artık içerisinde bulunduğumuz kaosun son bulduğu/bulacağı bir yıl olacak. Bizler de bu yeni yılla beraber “güvertedeki tüm pisliklerin:)” fırtına ile beraber denize dökülmesini umut ediyoruz. Söz açılmışken sizin de yeni yılınızı kutluyor ve her şeyin gönlünüzce olmasını diliyoruz.

            Bir süre önce Bolu’da kalan dayım ile yaptığım telefon görüşmemizde “Görülmüştür” ekibi tarafından yapılan bir çalışmadan söz etmişti ve benim bir paylaşımım olduğunu da eklemişti. Maalesef uzunca bir süredir hiçbir çalışmayı takip etmediğim için söz ettiği şeyin ne olduğunu bilmiyorum. Açıkçası yaptığınız son çalışmaları da merak ediyordum, bu çalışmaları elde etmemin tek yolu da siz olunca bunca zaman size yazmak için beklemek zorunda kaldım. Hem size ait çalışmalarınızı (kitaplarınız) özelde de “Konuşan Fotoğraflar”, hem de eğer mümkün ise sizden bazı araştırma kitapları isteyecektim.

Konuların çerçevesi şöyle; Ortadoğu tarihi, Dünya tarihi, Felsefe, Kadın araştırmaları (feminizm vb.) gibi çalışma kaynakları veya tarihi romanlar da olabilir. Kayseri’nin iletişim konusunda sıkıntılı olduğunu söylemiştim ama sadece iletişim değil kitap vb. ihtiyaçları karşılama konusunda da çok zorluk yaşıyoruz. Bu nedenle ulaşabildiğimiz her yere bu ricamızı iletiyoruz. Olursa çok seviniyoruz, olmayınca da koşulları göz önünde bulundurarak anlayışla karşılıyoruz. Sizin de bu anlamda yapabileceğiniz bir şey varsa desteğinizi esirgemeyeceğinizi biliyorum.

            Adil abi, sizden rica ettiğim bu kitapları gönderecek olursanız eğer en azından benim adıma değil de Hevidar DOLAŞIR adına gönderirseniz daha iyi olur. Çünkü arkadaş daha uzun yıllar içeride kalabilir. Biz zaten ortak kullandığımız için onda kalması daha iyi olur. Adresimiz aynı Hevidar ile.

            Adil abi, ben şimdilik böyle geldim, umarım bir dahaki misafirliğimiz dışarıda olur. Kendinize iyi bakmanızı ve tekrardan yeni yılınızın gönlünüzce geçmesini diliyorum. Çalışmalarınızda başarılar.

Görüşmek dileği ile.

Beritan ANAHTAR

Kadın Kapalı C.İ.K

BÜNYAN KAYSERİ

 

İlişkili İçerik