Kırıklar’da koğuşlara baskın

Pazar, 7 Ekim, 2018

Tutuklu Bünyamin Sürme, Kırıklar 1 No’lu F Tipi Cezaevi’ndeki koğuşlara gardiyanların üst üste baskın yaptığını aktardı. Sürme, “Saldırıların artması halinde açlık grevine başlayacağız” dedi. 

 

Son günlerde hak ihlalleriyle gündeme gelen İzmir’in Buca ilçesinde bulunan Kırıklar 1 No’lu F Tipi Kapalı Cezaevi’nde, gardiyanların jandarma eşliğinde üst üste koğuşlara baskın yaptığı belirtildi. 

 

‘SALDIRILAR ARTARSA AÇLIK GREVİNE BAŞLAYACAĞIZ’ 

 

Ailesiyle haftalık telefon görüşmesi yapan ağırlaştırılmış müebbet hükümlüsü Bünyamin Sürme, jandarmalar tarafından 3 gün önce iki gün üst üste koğuşlarına baskın yapıldığını, tutukluların radyo ve televizyonlarına zorla el konulduğunu aktardı. Cezaevi yetkililerinin tutukluların farklı kanalları da izlememeleri için televizyonlara el koyduğunu belirten Sürme, "Cezaevi idaresine yapılanın nedenini sorunca Adalet Bakanlığı'ndan gelen talimat olduğunu söylüyorlar. Bunun üzerin, eyleme geçerek duruma tepki gösterdik. Böyle giderse fiziki bir saldırı da bekliyoruz. Saldırıların artması halinde açlık grevine başlayacağız. İnsan hakları savunucuları başta olmak üzere bu duruma dikkat çekmeleri için çağrıda bulunuyoruz" dedi.

 

İlişkili İçerik