KIZILAY ETHEM SARISÜLÜK PARKINDAN GEZİ TUTUKLULARINA KİTAP

Beş buçuk yıldır hapishanelerdeki siyasi tutuklu ve hükümlülerle dayanışmaya dönük çalışmalar yürüten Dışarıda Deli Dalgalar inisiyatifi, forum kararıyla Ankara’da Gezi tutuklularına kitap ve kart gönderdi.

Geçtiğimiz Pazar günü Ankara’da Kızılay Ethem Sarısülük parkında birlikte yapılan kahvaltıdan sonra, delilerle “çapulcular”, toplayıp parka getirdikleri kitapları hep birlikte paketlediler. Kitapların içine tek tek Gezi tutuklularına dönük özel notlar ve mesajlar yazılırken, etkinlik tam bir şenlik havasında geçti. Posta parası da imece usulü toplandı. Paketler parktan İHD’ye götürüldü.

Taksim Dayanışma Platformu’ndan alınan 92 kişilik “içerideki deli” listesine gönderilmek üzere hazırlanan paketler, Pazartesi günü (dün) postaya verildi. 

Çarşamba günü (yarın) ise toplanan fazla kitaplardan hazırlanan 100’e yakın paket Ankara Sincan F tipi hapishanesindeki “eski deli”lere gönderilecek. İstanbul’da ise Temmuz postasında hazırlanan 150 paket yarın postaya verilecek.

Gözaltıların ve tutuklamaların hız kesmeden sürdüğü şu günlerde Dışarda Deli Dalgalar inisiyatifi, hapishanelerdeki siyasi tutuklu ve hükümlüleri yalnız bırakmama ve sahiplenme çağrısını yineledi. Tüm tutuklu ve hükümlülerin güncel adres ve mektuplarına www.delidalgalar.com adresinden ulaşmak mümkün.

İlişkili İçerik