Koğuşlara 15 günde 9 kez baskın yapıldı

Kırıklar F Tipi Cezaevi’nde koğuşlara 15 gün de 9 defa baskın yapıldığı, itiraz edenlere de hücre cezası verildiği öğrenildi.

İzmir’in Buca ilçesindeki Kırıklar F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan İbrahim Tikan’ın, açık görüşüne giden annesi Leyli Tikan oğlunun yaşadığı hak ihlallerini anlattı.

Leyli Tikan, oğlunun açlık grevinden sonra cezaevinde yoğun baskıların olduğunu belirterek, şunları aktardı: "15 gün içerisinde 9 defa koğuşlara baskın yapıldı. Kitap, radyo ve mutfak eşyalarının dağıtıldı. Yemekler çok kötü. Özellikle de açlık grevlerinden sonra baskıla üç katına çıkarılarak devam ediyor. Yaşananlara itiraz ettiğim için 14 gün boyunca tekli hücrede tutuldum.”


İbrahim Tikan’ın annesi Leyli Tikan, Kırıklar F Tipi Kapalı Cezaevi’ndeki hak ihlallerini anlattı.

‘ARTIK YETER BU ZULÜM BÜTÜN ANNELERİN ÜZERİNDEN KALKSIN'

Çocuklarının sebepsiz yere hücrelere konulduğunu belirten Leyli Tikan, zulümün bütün annelerin üzerinden kalkmasını istedi:

"Yeter artık bu zulüm ve hakaretler yüreğim dayanmıyor. Erdoğan Diyarbakır’da HDP’nin kapısındaki bulunan ‘annelerin çığlığına ses verin’ diyor. Biz de anne değil miyiz? Neden kimse bizim de sesimiz duymuyor. Bizim de yüreğimiz yanıyor yıllardır çağrıda bulunuyoruz. Neden bizi kimse duymuyor. Çocuklarımız cezaevlerinde her gün baskı ve hakaretlere maruz kalıyor. Biz hiçbir şekilde hakkımızı arayamıyoruz. Artık yeter bu zulüm bütün annelerin üzerinden kalksın” dedi. (M.A)