M. Zeki Deniz'den Mektup Var

16 Aralık 2013

BOLU

Sevgili Adil,

İçtenlikle Merhaba! 9 Aralık ’13 tarihli kartını aldım. Senden, sizlerden haber almak, iyi olduğunuza dair satırlar okumak, sevindiriyor, moral veriyor. Dileğim, dileğimiz, her koşulda siz değerli insanlarımızın, dost ve yoldaşlarımızın hep iyi olmasıdır. Sizlerin iyi olması, inan bizim de iyi olmamıza vesile oluyor. Dolayısı ile, bir sıcak “merhaba”nız, hal hatır sormanız ve o anki duygularla kendinizi bizlerle hissetmeniz, bizler için çok değerli ve anlamlıdır. Biz sizleri, sizler de bizi unutmadık, unutmayacağız. Unutmak mümkün mü ki? Aynı yetenekten, sınıftan gelen, aynı duyguları – ütopyaları paylaşan, bedel ödeyen insanlar dostlar, yoldaşlarız. Ayrı olsak da, özlemlerimiz, sevdamız ve yürek atışlarımız birdir. Bu güzel ve yüce hayallerimiz, ütopyalarımız, en zor koşullarda bile, bizleri ayakta tutacak ve özgür yarınlara taşıyacaktır. Biz içerdeyiz diye, değer verdiğimiz sevdiklerimizden, yoldaşlarımızdan gelen ve gelebilecek birkaç satırlık mektuplarını bizden esirgemek, engel koymak, aramıza mesafe koymaya çalışmak, beyhude bir çaba olacaktır. Tam tersine, bizleri daha da yakınlaştırır, bütünleştirir. Dediğin gibi, biz de ısrarla yazacağız ve birbirimizin yanında olacağız. Mücadele içinde ısrarcı olmak, ilkeli olmaktır aynı zamanda.

Neyse, Öykü’müze yolladığım bileklik ulaşmış ve Öykü yeğenimiz beğenmiş, sevmiş. Öykü’müzü sevindirmek, bizi de mutlu eder. Bileklik ulaştıktan sonra yazdığınız kart ve Öykü’nün fotoğrafı bana ulaşmadı. Daha çok Öykü yeğenimizin fotoğrafına üzüldüm tabii. Oysa Öykü’nün fotoğraflarının hep yanımda olmasını isterim. Bundan böyle, yazdıklarınla birlikte Öykü’nün fotoğrafları oldu mu, biraz sağlam göndermeni öneririm. Çünkü Öykü’müz çok tatlı ve kendisini çok seviyoruz. Tüm amcaların kıymetlisidir ÖYKÜ’müz. Buradan kendisine sevgi dolu selamlarımızı gönderiyor gözlerinden öpüyoruz. Vefalıdır, eylemcidir Sevgili Öykü’müz. Amcalarına moral veriyor.

Sevgili Adil, kısaca bunları diyeyim. Ben de iyiyim. Hep iyi olmaya çalışıyorum. Burada havalar oldukça soğudu ve kaç gündür yoğun kar yağışı var. Zamanı iyi değerlendirmeye çalışıyorum. Daha çok okumaya çalışıyorum. Son bir yıldır sağlık sorunlarım biraz zorluyor. Okumaya daha çok zaman ayırarak, unutmaya çalışıyorum. 20 yıldır kronik mide ülserim var. Son bir yıldır yüksek tansiyon zaman zaman zorluyor ve riskli bir hastalıktır.

Sonlarken, en devrimci coşkumla selamlıyor, kucaklıyorum. İyi bak kendine. Daha önce de yazmıştım. Her yazdığında bir iki boş kart gönderebilirsen sevinirim.

Umutla, Sevgiyle,

M. Zeki DENİZ

F-Tipi Kapalı Hapishane

B1-3/42 BOLU

Not: Ekte Öykü’ye bir kart var!