Mahkemeden avukata akıl hastanesi cezası

Salı, 8 Ocak, 2019

 

Mahkeme, savunmasını beğenmediği avukatın Bakırköy Ruh ve Sinir’de müşaade altına alınmasına karar verdi.


Avukat Muhittin Köylüoğlu, İstanbul Adliyesi girişinde arama yapmak isteyen özel güvenlik görevlileriyle tartıştığı için hakkında, “hakaret” ve “özel güvenlik görevlilerine mukavemet” suçlamasıyla dava açıldı.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmada avukat Köylüoğlu, “Yargılanmamın esas nedeni benim mesleki anlayışım. Hâkim ve savcıların odaları arandı. Ketıllarına el konuldu. Hâkim kararı olmadan arama ve el koyma kararına tek bir hâkim tepki vermedi. Kendi mesleki onurlarını korumadılar” dedi.

MAHKEME SAVUNMAYA TAHAMMÜL EDEMEDİ: DURUŞMADAN ATTILAR

Savunması devam ederken Avukat Köylüoğlu duruşma salonundan atıldı. Ardından heyet, suç duyurusunda bulunduğu Köylüoğlu hakkında skandal bir karara imza attı. Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın haberine göre mahkeme, Köylüoğlu’nun ikinci celsede de aynı konuları gündeme getirdiğini belirterek, sanığın meslektaşlarını aşağılayarak kendi mesleki konumunu ve rüçhaniyetini ortaya koymaya çalıştığını bu yaklaşımın sağlıklı bir ruh halini yansıtmadığını öne sürdü.

‘BAKIRKÖY’DE 3 HAFTA MÜŞAHADE ALTINDA KALMALI’

Mahkeme heyeti Köylüoğlu’nun duruşmadaki savunmasında paranoid ve şizofreni rahatsızlığını çağrıştıran durumlar olduğunu öne sürerek, Köylüoğlu’nun 3 hafta süre ile Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde müşahede altına alınmasını ve cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığının tespit edilmesine karar verdi.

POLİS, AVUKATI HASTANEYE GÖTÜRMEK İÇİN OFİSE GİTTİ!

Öte yandan, Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri dün ofisine giderek, Köylüoğlu’nu hastaneye götürmek istedi. Ancak avukat Köylüoğlu ofiste bulunamadı. 

Kaynak : Cumhuriyet Gazetesi